22-krotna mistrzyni kickboxingu budzi respekt. Sierżant Ewa Bulanda w setce najlepszych policjantów

Sierżant Ewa Bulanda ma na swoim koncie m.in. 22-krotne mistrzostwo Polski, wicemistrzostwo świata w kickboxingu, ale również dwa wicemistrzostwa Polski w boksie. Znajduje się w setce najlepszych sportowców policyjnych naszego kraju.

Na co dzień pełni służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Limanowej, swoje umiejętności sportowe trenuje w klubie UKS “Evan” Nowy Sącz. Z okazji 100. rocznicy powołania Policji Państwowej, w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Komenda Główna Policji zorganizowała spotkanie. Na nim uhonorowano najlepszych policyjnych sportowców, którzy osiągnęli mistrzostwo w wybranej przez siebie dziedzinie. Wśród zacnego grona znalazła się sierżant Bulanda. Wyróżnieni sportowcy otrzymali pamiątkowe medale oraz odznaki.

– Jest dla mnie wielkim zaszczytem, że mogłem dziś stanąć tu przed Wami – mówił Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk w ubiegłą niedzielę.  – Mam dla Was ogromny szacunek i uznanie, ponieważ odnosicie ogromne sukcesy. To dzięki Wam obywatele wiedzą, że nie tylko służymy, ale mamy też swoje pasje i takich ludzi jest w polskiej Policji naprawdę mnóstwo i że są to wspaniali ludzie. Zawsze powtarzam, że właśnie największym kapitałem naszej formacji są ludzie którzy w niej pracują i pełnią służbę, a Wy jesteście tego twierdzenia najlepszymi ambasadorami. Na całym świecie prezentujecie najwyższy sportowy poziom, nosząc policyjny mundur. Jesteśmy z Was wszyscy ogromnie dumni – zaznaczył gen. Szymczyk.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Fot. KPP Limanowa/
Źródło: Policja.pl

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.