Setki kierowców łamiących przepisy. Policjanci podsumowali piątkowe działania

Setki kierowców łamiących przepisy. Policjanci podsumowali piątkowe działania

policjant

Kilkanaście zatrzymanych praw jazdy, setki zbyt szybko jadących kierowców. To bilans działań przeprowadzonych w ubiegły piątek (15 lipca) przez małopolskich policjantów. Funkcjonariusze apelują o jazdę zgodną z przepisami.

O ogólnopolskich działaniach pod nazwą „Kaskadowy pomiar prędkości” pisaliśmy TUTAJ. Jak informują mundurowi z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, akcja ta polega na wykonywaniu pomiaru prędkości pojazdów przez kilka patroli rozlokowanych w niewielkiej odległości od siebie na jednym odcinku drogi. Prędkość była mierzona zarówno statycznie, czyli przy pomocy ręcznych mierników, jak i dynamicznie – przy użyciu pojazdów z wideorejestratorem.

Podczas zeszłopiątkowych działań małopolscy funkcjonariusze skontrolowali ponad 1700 pojazdów. Aż 1314 kierujących jechało z nadmierną prędkością, co skutkowało mandatami bądź wnioskami o ukaranie do sądu. Co więcej – za przekraczanie prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym zatrzymano w sumie 13 praw jazdy.

Po raz kolejny apelujemy o jazdę zgodną z przepisami. Zachowajmy rozwagę i prowadźmy pojazd odpowiedzialnie. Pamiętajmy, że bezpieczna prędkość, to prędkość dostosowana do własnych umiejętności, natężenia ruchu, pogody, stanu nawierzchni i innych uwarunkowań, które zawsze trzeba wziąć pod uwagę – podkreślają mundurowi z KWP w Krakowie.

Najwięcej śmiertelnych wypadków drogowych spowodowanych jest właśnie przez niedostosowanie prędkości do warunków na drodze. Do tego typu tragicznych zdarzeń najczęściej dochodzi podczas wakacji – miesiące letnie są najniebezpieczniejszymi w roku. Tylko w Małopolsce od początku tegorocznych wakacji doszło w sumie do 188 wypadków, w których 218 osób zostało rannych a 11 straciło życie.

fot. ilustr. KWP w Krakowie


Czytaj też:

Nieszczęśliwy jak sądeczanin

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Thomas Bach przewodniczący Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego

Otwarcie Klubu Olimpijskiego. Jak ważną rolę miał Polski Komitet Olimpijski w inspirowaniu młodych pokoleń?

W Małopolsce przybędzie 8 linii komunikacyjnych. Ile wynosi dofinansowanie i jakie to połączenia?

Temat dnia

Największa w historii gminy Stary Sącz inwestycja – budowa kanalizacji i wodociągów – część I

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.