Kierowcy – noga z gazu! Trwają policyjne działania

Kierowcy – noga z gazu! Trwają policyjne działania

policjant

Funkcjonariusze policji w całej Polsce przeprowadzają dziś (15 lipca) działania pod nazwą „Kaskadowy pomiar prędkości”. Szczególną uwagę zwrócą na miejsca, w których najczęściej zdarzają się wypadki spowodowane nadmierną prędkością.

W ramach dzisiejszej akcji mundurowi przeprowadzą zarówno statycznie, jak i dynamicznie (przy użyciu pojazdu z wideorejestratorem) pomiary prędkości. Oczywiście, będą też reagować na każde inne naruszenie przepisów ruchu drogowego. Do działań ruszą między innymi policjanci z zespołów „SPEED”.

Celem akcji jest oczywiście zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W ubiegłym roku kierujący spowodowali w sumie ponad 20 tysięcy wypadków. 5 254 z nich powstało wskutek niedostosowania prędkości do warunków ruchu. Zginęły przez to aż 793 osoby.

Policjanci apelują, by kierowcy przestrzegali dozwolonych limitów prędkości i zachowywali szczególną ostrożność w newralgicznych punktach. Mowa tu między innymi o okolicach przejść dla pieszych i przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań.

Pamiętajmy! Bezpieczna prędkość to taka, która zapewnia kierującemu panowanie nad pojazdem – dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni i własnych umiejętności – przypominają funkcjonariusze z Biura Ruchu Drogowego KGP.

fot. ilustr. Biuro Ruchu Drogowego KGP


Czytaj też:

Stary Sącz. Zderzenie na skrzyżowaniu z drogą krajową

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Thomas Bach przewodniczący Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego

Otwarcie Klubu Olimpijskiego. Jak ważną rolę miał Polski Komitet Olimpijski w inspirowaniu młodych pokoleń?

W Małopolsce przybędzie 8 linii komunikacyjnych. Ile wynosi dofinansowanie i jakie to połączenia?

Temat dnia

Największa w historii gminy Stary Sącz inwestycja – budowa kanalizacji i wodociągów – część I

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.