Tęgoborze. Na Juście wywróciła się przyczepa

Tęgoborze. Na Juście wywróciła się przyczepa

Tęgoborze - przewrócony samochód

Przez pewien czas ruch na DK75 w miejscowości Tęgoborze był całkowicie zablokowany. Przewróciła się przyczepa samochodu, który zjeżdżał z Justu.

Do zdarzenia doszło dziś (18 października) około godziny 10:15 na ostrym zakręcie. Przyczepę, która się przewróciła, ciągnął samochód ciężarowy z kontenerem. Kierowca przewoził nią metalowe chłodnice, ważące kilka ton.

Samochód ciężarowy znajdował się na jezdni, natomiast przyczepa z kontenerem i ładunkiem znajdowała się poza jezdnią. Zestaw był spięty, nie doszło do rozłączenia przyczepy z samochodem ciężarowym – relacjonują funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

W wyniku zdarzenia bariery energochłonne zostały uszkodzone. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Kierowcy udało się zabezpieczyć kontener przed zsunięciem się ze skarpy przy użyciu pasa spinającego.

Na miejsce zadysponowano zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nowym Sączu oraz OSP Tęgoborze. Był tam też obecny patrol policji. Strażacy zabezpieczyli teren i kierowali wahadłowo ruchem.

Dalsze czynności polegały na zabezpieczeniu uszkodzonego kontenera pasami spinającymi, rozłączeniu kontenera z ramy przyczepy poprzez uwolnienie haków mocujących kontener przy użyciu sprzętu hydraulicznego – dodają funkcjonariusze.

Przyczepę postawiono na koła przy pomocy wciągarki, w którą wyposażony jest samochód pożarniczy. Ruch na drodze krajowej nr 75 był wówczas w tym miejscu całkowicie zablokowany.

Jak informują sądeccy funkcjonariusze PSP, właściciel firmy zorganizował zastępczy samochód ciężarowy z kontenerem na złom oraz dźwig. Dzięki temu postawiono wywrócony kontener i załadowano ładunek na pojazd zastępczy.

Gdy trwające ponad godzinę działania strażaków zakończyły się, na miejscu zdarzenia pozostali jeszcze policjanci. Prowadzili czynności dochodzeniowe.

fot. KM PSP w Nowym Sączu


Czytaj też:

Nowy most już przejezdny. Wkrótce powstanie też chodnik