Sędziszowa. Czworonożny Motor znalazł podpalacza

Sędziszowa. Czworonożny Motor znalazł podpalacza

Funkcjonariusz na czterech łapach po raz kolejny pokazał, co potrafi. Pies Motor z Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach pomógł w ujęciu podpalacza.

W czwartek (19 maja) po godzinie 15:00 gorliccy policjanci otrzymali zgłoszenie o pożarze w Sędziszowej. Płonął niezamieszkały drewniany dom. Na miejsce udał się patrol z Komisariatu Policji w Bobowej.

Ponieważ już pierwsze ustalenia wskazywały, że za sprawą może stać podpalenie, do działań ruszył pies Motor ze swoim przewodnikiem sierż. szt. Ireneuszem Jędrzejowskim z Referatu Patrolowo-Interwencyjnego Wydziału Prewencji KPP w Gorlicach.

Czworonóg szybko złapał trop i po przejściu około 200 metrów znalazł telefon. Komórka leżała w lesie, najprawdopodobniej na trasie odejścia sprawcy. Na tym Motor jednak nie poprzestał. Tropił dalej i doprowadził policjantów do miejsca zamieszkania osoby podejrzanej o podpalenie.

– W toku dalszych czynności ustalono, że właścicielem znalezionego telefonu jest 22-letni mieszkaniec gminy Bobowa, który został zatrzymany, a następnie został mu postawiony zarzut uszkodzenia mienia, do którego się przyznał – relacjonują funkcjonariusze z KPP w Gorlicach.

Mężczyźnie grozi od 3 miesięcy do 5 lat więzienia. Ponadto prokurator zastosował wobec 22-latka zakaz opuszczania kraju. Ponieważ w ostatnim czasie w regionie doszło do kilku podpaleń, śledczy sprawdzają, czy zatrzymany nie jest odpowiedzialny również za nie.

Przypomnijmy, że to kolejne działania zakończone sukcesem, dzięki pracy czworonożnego funkcjonariusza. W kwietniu ubiegłego roku Motor odnalazł zaginioną kobietę, o czym pisaliśmy TUTAJ.

fot. KPP w Gorlicach

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.