Stary Sącz chce zbudować ścieżkę w koronach drzew

Stary Sącz chce zbudować ścieżkę w koronach drzew

Stary Sącz wraz z partnerskim miastem Lewocza na Słowacji pisze projekt z wnioskiem o unijną dotację na unikalne przedsięwzięcie. Starosądeczanie chcą zbudować „ścieżkę w koronach drzew” na Miejskiej Górze, a Słowacy – zagospodarować stawy.

To ma być turystyczny hit Starego Sącza. Na Miejskiej Górze, ok. 700 metrów od starosądeckiego Rynku będzie można spacerować wysoko ponad ziemią. Będzie też trasa biegowa. Koszt inwestycji oszacowano na ok. 3 mln zł.

– Aby odwiedzić to miejsce, najpierw trzeba będzie wyjść na szczyt góry. Potem, idąc po podestach, będziemy wznosić się nad ziemią do tego stopnia, aż wejdziemy nad korony drzew – mówi Jacek Lelek, burmistrz Starego Sącza.

– To projekt bardzo indywidualny, który zrodził się z dokładnej analizy tego miejsca, jego potrzeb. Podobnie było w przypadku jedynej w swoim rodzaju wieży w Woli Kroguleckiej – dodaje.

– Projekt oraz pozwolenie na budowę już są. Teraz zaczyna się proces pisania wniosku o dofinansowanie ścieżki z funduszy unijnych. Stary Sącz będzie zabiegał o pieniądze razem z partnerskim miastem Lewocza – podkreśla włodarz Starego Sącza.

Ścieżka będzie zaczynała się na szczycie Miejskiej Góry i wyposażona będzie w hamaki, mostki, fragment szklanej podłogi tuż przed zakończeniem z niewielkim pomostem z widokiem na Stary Sącz. Ścieżka będzie miała długość 218 m.

Słowacka strona chce uatrakcyjnić lewockie stawy w podobny sposób jak zrobił to Stary Sącz.

Czytaj też o budowie ścieżki przyrodniczej na starosądeckich stawach: Stary Sącz: zbudują miejsce, gdzie odpoczniesz od zgiełku

Fot. UG Stary Sącz.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.