Sandecja ma nowego prezesa

To dla mnie duże wyzwanie, ale ja lubię wyzwania – tak Grzegorz Haslik, nowy prezes Sandecji skomentował powołanie go na tę funkcję. Wyzwań na pewno mu nie zabraknie, bo ekipa trenera Mroczkowskiego nie tylko awansowała do ekstraklasy, ale także przekształca się właśnie w spółkę akcyjną.

Zdaję sobie sprawę, że przejmuję klub w historycznym momencie – mówi Grzegorz Haslik. – Wszyscy długo czekaliśmy na ten moment, to wielki sukces zarówno trenera i zespołu, jak i całego sztabu ludzi.

Sukces Sandecji  i awans do ekstraklasy pociąga jednak za sobą sporo wyzwań organizacyjnych.

Zgodnie z wymogami licencyjnymi w ekstraklasie mogą grać jedynie te zespoły, które funkcjonują jako spółki akcyjne.

– Oznacza to konieczność rejestracji spółki, ustalenia organizacyjnych struktur, kwestie związane z budżetem i przychodami jakie będzie spółka generowała. Będziemy się starali pozyskać sponsorów – zapewnia nowy prezes i wyraża nadzieję, że dla lokalnych przedsiębiorców będzie to również znakomita okazja do pochwalenia się swoimi produktami w całej Polsce.

Osobna kwestia to przygotowanie stadionu do wymogów ekstraklasy.

Musimy spełnić określone warunki licencyjne, a to oznacza między innymi podgrzewaną murawę, zadaszone trybuny, odpowiednie krzesełka… 

 Nowy prezes zapewnia że jest na to wszystko gotów.

fot.TB

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.