Nowy Sącz: tak będzie wyglądała nowa siedziba Muzeum Okręgowego

Możemy już zobaczyć, jak będą się prezentowały pomieszczenia nowej siedziby Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu. Wizualizacje wykonało Koza Nostra Studio. W budynku z 1902 r. przy ul. Jagiellońskiej trwają prace remontowe.

Już w pierwszym kwartale 2018 r. będzie można tam podziwiać dzieła Bolesława Barbackiego i ekspozycję poświęconą sądeckiej architekturze z przełomu XIX i XX wieku.

Dla muzeum szczególnie atrakcyjna jest obszerna sala reprezentacyjna na piętrze, gdzie urządzane będą duże wystawy czasowe, koncerty i inne wydarzenia dla większej liczby osób.

Do niedawna takie działania były możliwe tylko w Galerii Dawna Synagoga, ale w połowie 2015 r., po ponad trzydziestu latach użytkowania, muzeum przekazało ten gmach prawowitemu właścicielowi – krakowskiej Żydowskiej Gminie Wyznaniowej.

Nie wiadomo jeszcze jakie będą losy Domu Gotyckiego – obecnej głównej siedziby Muzeum.

– Prace remontowe postępują zgodnie z harmonogramem. Liczę, że w pierwszym półroczu 2018 r. będziemy mogli otworzyć podwoje nowej siedziby Muzeum – mówi dyrektor Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu Robert Ślusarek.

Fot. Wizualizacje Koza Nostra Studio.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.