Nowy Sącz: tak będzie wyglądała nowa siedziba Muzeum Okręgowego

Możemy już zobaczyć, jak będą się prezentowały pomieszczenia nowej siedziby Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu. Wizualizacje wykonało Koza Nostra Studio. W budynku z 1902 r. przy ul. Jagiellońskiej trwają prace remontowe.

Już w pierwszym kwartale 2018 r. będzie można tam podziwiać dzieła Bolesława Barbackiego i ekspozycję poświęconą sądeckiej architekturze z przełomu XIX i XX wieku.

Dla muzeum szczególnie atrakcyjna jest obszerna sala reprezentacyjna na piętrze, gdzie urządzane będą duże wystawy czasowe, koncerty i inne wydarzenia dla większej liczby osób.

Do niedawna takie działania były możliwe tylko w Galerii Dawna Synagoga, ale w połowie 2015 r., po ponad trzydziestu latach użytkowania, muzeum przekazało ten gmach prawowitemu właścicielowi - krakowskiej Żydowskiej Gminie Wyznaniowej.

Nie wiadomo jeszcze jakie będą losy Domu Gotyckiego - obecnej głównej siedziby Muzeum.

- Prace remontowe postępują zgodnie z harmonogramem. Liczę, że w pierwszym półroczu 2018 r. będziemy mogli otworzyć podwoje nowej siedziby Muzeum - mówi dyrektor Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu Robert Ślusarek.

O nowej siedzibie Muzeum czytaj też:

Nowy Sącz: był bank, będzie muzeum. Trwa generalny remont

Fot. Wizualizacje Koza Nostra Studio.

REmar

Wypowiedz się w tej sprawie