Schronisko powstanie najpóźniej w czerwcu. Ponownie ruszyły prace

Prace przy budowie schroniska dla bezdomnych zwierząt zostały wznowione. Wojewoda rozpatrzył odwołania i nie stwierdził żadnych nieprawidłowości – poinformowały dzisiaj służby ratusza. Oznacza to, iż pozwolenie jest prawomocne i już nic nie stoi na przeszkodzie, by inwestycja powstała. 

wsb3

Schronisko dla bezdomnych zwierząt ulokowane będzie nad Dunajcem, z dala od zabudowań. Swój dom tam znajdzie: 70 psów i 15 kotów. Na budowę miasto przeznaczyło 1,4 mln złotych.

–  Dla nich przygotowano między innymi zadaszone pomieszczenia oraz boksy z możliwością wyjścia na zewnątrz na kilkunastometrowy wybieg. Dodatkowo zaprojektowano też wydzielone boksy dla izolacji psów agresywnych. Budowa schroniska zakończy się na przełomie maja i czerwca – informuje biuro prasowe nowosądeckiego magistratu. 

Przetarg na realizację zadania wygrało konsorcjum firm z Gródka nad Dunajcem i Świniarska, czyli jedyny oferent. Teren pod budowę jest już przygotowany, a działka ogrodzona. Parterowy budynek powstanie w dzielnicy Tłoki, przy wale przeciwpowodziowym Dunajca.

O to, aby w Nowym Sączu powstało schronisko walczyła od kilku lat Beata Zygadło-Sapok. Pod petycją do ówczesnego prezydenta miasta kobieta zebrała wraz z pomocnikami 5,5 tysiąca głosów.

Przypomnijmy, schronisko miało powstać do końca ubiegłego roku, tak się nie stało, gdyż do Wojewody Małopolskiego wpłynęły odwołania od wydanego pozwolenia na budowę.

Więcej o tym przeczytasz w poniższym artykule.

W sprawie budowy schroniska zadecyduje wojewoda?

FORDELEKT
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]