Rozmawiają o zamianie gruntów pod budowę skarbówki

Rozmawiają o zamianie gruntów pod budowę skarbówki

Urząd Skarbowy w Nowym Sączu będzie mieć nową siedzibę. Trwają rozmowy Urzędu Wojewódzkiego z Urzędem Miasta w Nowym Sączu nad zamianą gruntów pod inwestycję.

O budowie nowej siedziby skarbówki mówi się w Nowym Sączu od lat. Do tej pory jednak urząd mieści się w trzech budynkach – jednym przy ul. Barbackiego i dwóch przy ul. Sienkiewicza. Zbigniew Majka, naczelnik sądeckiego US nie chce więc mówić wiele o inwestycji, bo ta dla niego wciąż pozostaje w sferze planów. Potwierdza tylko, że trwają rozmowy dotyczące pozyskania gruntów pod tę inwestycję. Dziś prezydent Ludomir Handzel miał się w tej sprawie spotkać z przedstawicielem wojewody.

Dwa lata temu o przymiarkach do budowy nowego budynku skarbówki mówił Wiesław Janczyk, wówczas wiceminister finansów. Pod budowę brany był teren należący do UM w Nowym Sączu przy ul. Witosa, naprzeciwko straży pożarnej.

Zbigniew Majka nie wskazuje żadnej lokalizacji.

– Ich już był tak wiele. Mam nadzieję jednak, że w najbliższych miesiącach sprawa się sfinalizuje – stwierdza.

W nowym budynku miałby siedzibę oprócz skarbówki również oddział Urzędu Celno-Skarbowego, który mieści się obecnie przy ul. Piłsudskiego.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Nowel

Kiedy zobaczysz ten film na pewno zagłosujesz na Ewę Novel 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

GENIALNI LOKALNI GLOBALNI

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.