Scena czy pole golfowe? Gdzie dwóch się bije, tam... Dąbrówka może stracić

Dąbrówka - jak każde inne osiedle - ma szansę na swoją pulę pieniędzy dzielonych w ramach budżetu obywatelskiego. Pomysły na to jak pieniądze zainwestować są dwa: budowa sceny widowiskowej, która będzie preludium do większej inwestycji - w osiedlowy dom kultury, oraz stworzenie niewielkiego pola golfowego. Budowę sceny forsuje przewodniczący zarządu osiedla Michał Kądziołka i jego sojusznicy. Konkurencyjny projekt zgłosił radny Jakub Prokopowicz, który jak zapewnia - złożył wniosek dotyczący pola golfowego w imieniu grupy mieszkańców Dąbrówki. Oba projekty dotyczą zagospodarowania tej samej parceli. Komisja weryfikująca wnioski złożone do budżetu obywatelskiego zdecydowała o odrzuceniu obydwu...

Grupa mieszkańców osiedla od kilku miesięcy czyniła starania, aby miasto przekazało działkę sąsiadującą z placem zabaw i siłownią pod chmurką na cele związane z budową osiedlowego domu kultury.

- Wystąpiliśmy do prezydenta Ludomira Handzla z prośbą, aby ten teren przekazał właśnie na ten cel. Dowiedzieliśmy się, że jako osiedle możemy zakupić nieruchomość za połowę ceny i wówczas ewentualnie rozpocząć prace - informuje wiceprzewodniczący Rady Miasta i jednocześnie przewodniczący zarządy osiedla, Michał Kądziołka.

Jak twierdzi - nikt nie konsultował ani z zarządem, ani z mieszkańcami konkurencyjnego pomysłu dotyczącego pola golfowego.

- Dowiedziałem się o tym pomyśle kilka dni temu z plotek. Ja nie wiem komu ma to służyć. To chyba jest tylko dla ściemy zrobione - komentuje jeden z mieszkańców Dąbrówki.

 - Nie mamy gdzie się spotykać, nie mamy swojego miejsca. Takim miejscem mógłby być dom kultury, a na początek ta scena...  - przekonywali ludzie, których przewodniczący Kądziołka zaprosił na spotkanie z dziennikarzami.

Obie strony - zarówno zarząd osiedla na czele z Michałem Kądziołką jak i radny Prokopowicz  - zapowiedziały, że odwołają się od decyzji komisji weryfikującej, która odrzuciła oba wnioski.

- Uchwała Rady Miasta z 21 maja br. w paragrafie 17 ust. 1 i 6 Budżetu Obywatelskiego mówi wprost, że w przypadku większej ilości projektów na danym osiedlu wygrywa zadanie poparte większą ilością głosów. Sprzeciwiamy się decyzji komisji i będziemy odwoływać się do wszystkich możliwych instytucji. Mamy do tego pełne prawo! - mówi radna Teresa Cabała z Dąbrówki.

- Będziemy walczyć o swoje, aby Dąbrówka dalej przyspieszała. Mamy jeszcze jedno hasło, bo mimo ze Dąbrówka przyspiesza, ale ma trudności ze wszystkich stron, to Dąbrówka trzyma się razem. My się nie damy podzielić  - mówi radny Kądziołka.

Oto co mają do powiedzenia na ten temat radny Prokopowicz i wiceprezydent Bochenek:

Briefing prasowy w sprawie budżetu obywatelskiego

Briefing prasowy w sprawie budżetu obywatelskiego.Podczas zwołanego briefingu prasowego wiceprezydent Artur Bochenek oraz radni Jakub Prokopowicz i Leszek Gieniec, odnieśli się do nieprawdziwych informacji przekazywanych mieszkańcom.

Opublikowany przez Nowy Sącz Piątek, 30 sierpnia 2019

Do wystąpienia radnego Prokopowicza i wiceprezydenta Bochenka odnosi się radny Michał Kądziołka:

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.