Nowy Sącz: młodych z Sandecji będzie sponsorował Wiśniowski

Młodzi piłkarze Sandecji mogą liczyć na wsparcie firmy Wiśniowski, która została sponsorem Akademii Sandecja. Stosowną umowę podpisali prezes Andrzej Wiśniowski i prezydent miasta Ryszard Nowak. Wsparcie przedsiębiorstwa oznacza nowe możliwości dla młodych piłkarzy i szansę na podniesienie poziomu najmłodszych zawodników.

– To ważny moment dla rozwoju młodych talentów piłkarskich, które, mamy nadzieję, za kilka lat będą sprawiać nam tak wiele radości, jak obecnie sprawiają piłkarze pierwszej drużyny Sandecji – mówi Ryszard Nowak.

Zadowolenia nie ukrywa także prezes Sandecji Andrzej Danek, który podkreśla, że współudział firmy Wiśniowski w sportowym rozwoju dzieci i młodzieży gwarantuje długofalowy sukces.

– Jestem przekonany, że podjęte działania przyniosą wymierne efekty – mówi prezes, podkreślając, że jest pewien, iż współpraca przyczyni się do podjęcia nowych inicjatyw sportowych przekładających się na wzrost poziomu młodych piłkarzy.

Akademia Sandecja to projekt mający za zadanie utworzenie poważnego ośrodka szkoleniowego na Sądecczyźnie, a także edukacji dzieci i młodzieży. Aktualnie skupia niemal 300 zawodników wywodzących się zarówno z Nowego Sącza, jak i jego okolic w promieniu ok. 35 km. Do szkółki uczęszczają zawodnicy z Krynicy – Zdroju, Szczawnicy, Limanowej oraz Gorlic.

W planach jest również, w kooperacji z mniejszymi klubami, stworzenie siatki skautingu oraz szlifowanie talentów z całej Małopolski.

fot.www.nowysacz.pl

 

 

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.