Krynica Zdrój: złodzieje rowerów i narzędzi w rękach policji

Zgłoszenie, które otrzymali kryniccy funkcjonariusze dotyczyło kradzieży jednego roweru. W toku czynności śledczych okazało się jednak, że sprawa ma szerszy zasięg, a 18 –letni sprawca kradzieży ma także inne przestępstwo na swoim koncie.

– Do kradzieży doszło w na ul. Czarny Potok, gdzie właściciel roweru pozostawił jednoślad w przedsionku jednego ze sklepów – mówi mł. asp. Iwona Grzebyk – Dulak z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

18 – letni złodziej wykorzystując fakt, iż rower nie był zabezpieczony wsiadł na pojazd i spokojnie odjechał. Dwa dni później funkcjonariusze zatrzymali go, a w jego piwnicy znaleźli kolejny jednoślad także pochodzący z kradzieży.

Pracując nad tą sprawą kryniccy policjanci wpadli także na trop innego mieszkańca uzdrowiska, który kilkanaście dni wcześniej okradł ten sam sklep wynosząc trzy myjki ciśnieniowe, dwa odkurzacze, cztery żelazka i szczotkę akumulatorową. Straty oszacowano na 1,5 tys. złotych.

W efekcie młodzi mężczyźni usłyszeli od krynickich policjantów zarzuty kradzieży, za które grozi do 5 lat więzienia. Obaj przyznali się do zarzucanych im czynów.

fot.pixabay.com

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.