Nowy Sącz: parowozem do Biecza i Gorlic już jutro!

Już jutro (środa, 3 maja) trasą Nowy Sącz – Gorlice – Biecz przejedzie pociąg retro. Przejazd realizowany jest przez Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei w Nowym Sączu, Urząd Marszałkowski w Krakowie, PKP Cargo we współpracy z gorlickim samorządem. Okazją do podróży „wehikułem czasu” są Dni Gorlic oraz Święto Konstytucji 3 Maja.

Wagony z lat 1920 – 1963 typu Gmhx, Bhixt, Bi, poprowadzi  lokomotywa parowa Ty42-107 z 1946 roku.

– Uczestnikom przejazdu proponujemy dwa warianty podróży: do Gorlic (z udziałem w atrakcjach z okazji Dni Gorlic) lub do Biecza (ze zwiedzaniem atrakcji średniowiecznego miasta). Przed nami 116 km podróży liniami kolejowymi 96 i 108 – historycznymi fragmentami Galicyjskiej Kolei Transwersalnej, w tym szczególnie malowniczym odcinkiem Kamionka Wielka – Grybów. Jest on nazywany „polskim semmeringiem” z uwagi na niespotykane ułożenie torów w trudnym, górskim terenie. Będzie szansa zwiedzania Izby Tradycji Kolejarzy Węzła Nowosądeckiego, udziału w atrakcjach odbywających się Dni Gorlic oraz możliwość przejazdu do Biecza i uczestnictwa w ciekawym programie przygotowanym we współpracy z Urzędem Miejskim w Bieczu. Oczywiście ciepły poczęstunek w pociągu zagwarantowany jest dla każdego posiadacza biletu. Ciekawostką jest udział w podróży animatorów w historycznych strojach z przełomu XIX i XX wieku – wylicza Łukasz Wideł z Nowosądeckiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei.

Rozkład jazdy:

9:18 – odjazd ze stacji Nowy Sącz

12:07– przyjazd do stacji Gorlice i udział w atrakcjach z okazji Dni Gorlic

12:35odjazd do Biecza (kurs ogólnodostępny, bilety w cenie 20 zł tam/powrót lub 10 zł w jedną stronę u obsługi pociągu, dzieci oraz pasażerowie jadący z Nowego Sącza – 50% zniżki)

12:57 – przyjazd do Biecza

13:00 – 15:00 – zwiedzanie Miasta Biecza, program aktywizujący

15:30 – odjazd ze stacji Biecz w drogę powrotną do Gorlic

15:52 – przyjazd do Gorlic

16:30 – odjazd ze stacji Gorlice do Nowego Sącza

18:22 – przyjazd do Nowego Sącza

O pociągu retro pisaliśmy: Pociąg retro znów wyruszy na małopolskie tory!

Fot. NSMK

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.