Gołdynówka w Przysietnicy gościła sądeckie PTTK

W niedzielę, 14 maja, członkowie i sympatycy sądeckiego PTTK świętowali przy tradycyjnej Jajecznicy w Beskidzie Sądeckim. Od kilku lat w imprezie biorą także udział turyści ze Słowacji, z regionu Šariš z klubu TATRAN Preszów, więc i teraz nie mogło ich zabraknąć.

 

W tym roku aż trzy autokary miłośników zielonych ścieżek, w tym jeden ze Słowacji, spotkały się u startu wędrowania w Rytrze – Roztoka Wielka. Poranne mgły nie zapowiadały ładnego dnia, ale mimo to mało kto zrezygnował z wycieczki, i wybór okazał się dobry, bo w niedzielę pogoda nie spłatała figla i wreszcie maj pokazał swoje cieplejsze, słoneczne oblicze.

Turyści pod wprawnym okiem przewodnika przeszli niebieskim szlakiem z Roztoki Wielkiej na Wietrzne Dziury (1038 m. n.p.m.), stamtąd fragmentem bez szlaku, a potem żółtym do Przysietnicy, gdzie w gospodarstwie agroturystycznym Gołdynówka smażyli jajecznicę i zajadali się innymi ogniskowymi specjałami.  Kolejne godziny szybko upływały przy dźwiękach muzyki na tańcach.

Koło Grodzkie PTTK serdecznie zaprasza na najbliższe wycieczki: 21 maja Góry Lewockie, Derezowa, 28 maja Beskid Wyspowy, Ćwilin, 4 czerwca Słowacki Raj.

Tekst: Katarzyna Zygmunt.
Zdjęcia: PTTK.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.