Sandecja nie dała rady Puszczy. Druga porażka sądeczan

Piłkarze Sandecji Nowy Sącz w zaległym spotkaniu 14. kolejki Fortuna 1 Ligi przegrali w Niepołomicach z tamtejszą Puszczą 0:1.

Jedyny gol tego spotkania padł w 21 minucie, gdy mocny strzał z około 20 metrów oddał Hubert Tomalski. Marek Kozioł był w tej sytuacji bez szans.

Sądeczanie również mieli swoje okazje, ale próby Mariusza Gabrycha czy Macieja Małkowskiego z pierwszej połowy wybronił golkiper miejscowych. Goście szukali swoich szans w kontrach, ale albo brakowało im precyzji, albo na ich drodze stawał pewnie interweniujący Miłosz Mleczko. Tak było choćby w 62 minucie, gdy szczęścia z kilkunastu metrów próbował aktywny Małkowski.

Czytaj również: Setka pomocnika w Sandecji! Debiut i porażka 0:4

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Sandecja przerwała tym samym swoją świetną ligową passę 12 kolejnych meczów bez porażki. Najbliższa potyczka już w sobotę. Rywalem sądeczan także na wyjeździe będzie prowadzący Raków Częstochowa.

Puszcza Niepołomice – Sandecja Nowy Sącz 1:0 (1:0)

1:0 Hubert Tomalski 21 min.

Żółte kartki: Marcel Kotwica, Patryk Fryc, Marcin Orłowski – Hubert Maślanka, Maciej Małkowski.

Puszcza: Miłosz Mleczko – Łukasz Furtak, Konrad Stępień, Piotr Stawarczyk, Patryk Fryc – Dawid Ryndak, Marcel Kotwica, Marcin Stefanik (80′ Longinus Uwakwe), Hubert Tomalski (84′ Michał Mikołajczyk) – Krzysztof Drzazga (75′ Wiktor Żytek), Marcin Orłowski.

Sandecja: Marek Kozioł – Adrian Basta (86′ Bartłomiej Dudzic), Michal Piter-Bucko, Dawid Szufryn – Damian Chmiel, Grzegorz Baran (80′ Mateusz Klichowicz), Maciej Małkowski, Bartłomiej Kasprzak, Hubert Maślanka – Dawid Flaszka (73′ Davit Manoyan), Mariusz Gabrych.

Sędziował: Tomasz Wajda (Żywiec).