Setka pomocnika w Sandecji! Debiut i porażka 0:4

Jak wyliczyli w Sandecji Nowy Sącz w meczu 13. kolejki Fortuna 1 Ligi z GKS-em Tychy (1:0) po raz setny na murawę w stroju sądeczan wybiegł pomocnik Bartłomiej Dudzic.

30-letni skrzydłowy w przerwie piątkowego spotkania z Wigrami Suwałki (2:0) otrzymał pamiątkową koszulkę z numerem 100. Wręczył mu ją prezes klubu Tomasz Michałowski.

Dudzic, który do Nowego Sącza przyszedł z Cracovii po raz pierwszy w biało-czarnych barwach zagrał dokładnie 14 marca 2015 roku przeciwko Miedzi Legnica w ramach pierwszoligowych zmagań. Zawodnik zanotował wówczas pełne 90 minut, ujrzał żółtą kartkę a sądeczanie przegrali u siebie z legniczanami aż 0:4.

Czytaj również: Sądecki wojownik przed walką o pas MŚ: „Bycie mistrzem to zaszczyt” [Wideo]

Od tego czasu, trzeba przyznać początek był trudny, gracz zanotował wiele wspaniałych meczów w barwach Sandecji. W premierowym sezonie w barwach nowosądeckiego klubu zaliczył 11 meczów, w których zdobył 2 gole. Pomógł też sądeczanom w ekstraklasie notując 19 meczów i strzelając 2 bramki.

Bartkowi serdecznie gratulujemy jubileuszu i życzymy kolejnych świetnych występów! – obwieścił klub z Kilińskiego.