Sandecja miękka na Stal. Zmarnowane okazje zemściły się [fotorelacja]

Sandecja miękka na Stal. Zmarnowane okazje zemściły się [fotorelacja]

I liga. Sandecja Nowy Sącz przegrała ze Stalą Rzeszów. Sądeczanie już w 2 minucie zmarnowali rzut karny. Ostatnie 10 minut grali w liczebnej przewadze.

Sandecja nadal bez zwycięstwa w tym sezonie. W meczu ze Stalą Rzeszów nie wykorzystała wielkiej szansy. Już w 2 minucie Sandecja miała rzut karny, prowadzenie mogło ustawić mecz. Niestety Damir Sovsic zmarnował znakomitą okazję, bo jego uderzenie stało się łupem bramkarza gości. Zmarnowana okazja mogła się zemścić już kilka minut później, ale Prokić nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Pietrzkiewiczem. Stal osiągnęła wyraźną przewagę i miała kolejne okazje na gole. Bliski szczęścia był zwłaszcza Małecki, ale piłkę zmierzającą do siatki w ostatniej chwili wybił Kosakiewicz. Dopiero w ostatnim kwadransie pierwszej połowy Sandecja przeprowadziła kolejne akcje ofensywne, sytuację zmarnował Wróbel.

Obiecująco również Sandecja rozpoczęła drugą połowę. Bliski zdobycia gola był Surzyn i Nekić. W 69 minucie defensywę podopiecznych Stanislava Vargi ponownie nękał Prokić, ale Pietrzkiewicz był na posterunku. W 74 minucie bramkarz Sandecji był już bezradny. Na strzał z dystansu zdecydował się Michalik i piłka po rykoszecie wpadła do siatki. W końcówce Sandecja miała duże trudność z przedostaniem się pod pole karne rywali i trzy punkty pojechały do Rzeszowa.

SANDECJA NOWY SĄCZ – STAL RZESZÓW 0:1 (0:0)

0:1 Michalik 74.

Żółte kartki: Nawotka – Góra dwie, Polowiec, Poczobut. Czerwona kartka: Góra w 80 minucie (Stal, w konsekwencji dwóch żółtych).

SANDECJA: Pietrzkiewicz – Nekic, Kosakiewicz (70 Gach), Słaby, Szufryn (83 Merebaszwili) – Lusiusz, Nawotka, Piter-Bucko (70 Fall), Surzyn (60 Toporkiewicz) – Sovsic, Wróbel (60 Gabrych).

STAL: Peksa – Głowacki, Góra, Małecki (66 Mustafaev), Michalik (83 Wrona), Olejarka (56 Piątek), Oleksy, Poczobut, Polowiec, Prokic, Wolski.

zdjęcia Adrian Maraś

 

Czytaj też:

Znamirowice. To nie był upadek z mostu… Chłopiec ma obrażenia głowy, ale kręgosłup jest cały

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

WAŻNE !

Najlepszy kierowca Małopolski 2022. Kto został zwycięzcą?

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.