Kosarzyska. Trwa remont siedziby Ochotniczej Straży Pożarnej (zdjęcia)

Kosarzyska. Trwa remont siedziby Ochotniczej Straży Pożarnej (zdjęcia)

osp kosarzyska, remont

Trwają prace remontowo – budowlane w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Kosarzyskach. To efekt pozytywnie rozpatrzonego wniosku  konkursowego do władz Województwa Małopolskiego. Jest też wkład własny gminy.

Prace przy OSP w Kosarzyskach są współfinansowane z budżetu Województwa Małopolskiego w ramach konkursu „Małopolskie OSP 2022”. Całkowita wartość realizacji zadania wynosi 62 738,00 zł. Dofinansowanie z budżetu Województwa Małopolskiego wynosi 27 tys. zł. Pozostałą część kwoty przeznaczyło ze swojego budżetu Miasto i Gmina Piwniczna – Zdrój.

30 maja 2022 roku Sejmik Województwa Małopolskiego podjął uchwałę rozstrzygającą konkurs „Małopolskie OSP 2022” udzielając wsparcia finansowego gminom. Konkurs był podzielony na trzy części. Pierwsza dotyczyła prac budowlano-remontowych. Druga część miała na względzie między innymi zakup sprzętu, umundurowania i niezbędnego doposażenia, a trzecia – zakupu motopompy przewoźnej wysokiej wydajności.

„Przeznaczone przez Województwo Małopolskie pieniądze wpływają na polepszenie warunków pracy strażaków działających na rzecz bezpieczeństwa publicznego i ochrony środowiska, pełniących istotną rolę w zakresie ratowania życia i zdrowia oraz środowiska i mienia społeczności lokalnej” – informuje Urząd Marszałkowski.

Fot. Miasto i Gmina Piwniczna-Zdrój

Czytaj także: Siostry z Krynicy pomogły hokejowej Reprezentacji Polski w zdobyciu wicemistrzostwa świata

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

WAŻNE !

Najlepszy kierowca Małopolski 2022. Kto został zwycięzcą?

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.