30 tys. w zawiasach i mecze bez kibiców – oto kara dla Sandecji

30 000 złotych – taką karę – w zawieszeniu – nałożyła na  Sandecję  Komisja Ligi Ekstraklasy.  Klub został ukarany za chuligańskie zachowanie kibiców zajmujących sektor gości podczas sobotniego meczu ligowego Sandecji z Wisłą Kraków. Sektor zajmowali sądeczanie i zaprzyjaźnieni z nimi kibice Cracovii. Jest szansa uniknąć  grzywny pod warunkiem, że do końca sezonu kibice będą zachowywać się nienagannie.

Nieunikniona jest jednak kara dodatkowa: decyzją komisji kibice Sandecji nie pojadą na mecze swojej drużyny z Arką Gdynia, z Wisłą Płock oraz z Pogonią Szczecin. Mogą się też spodziewać dwuletniego zakazu stadionowego na mecze, które rozgrywane będą na krakowskim stadionie Wisły.

Straty wyrządzone przez kibiców podczas sobotniego meczu oszacowano na ok. 16 tys. zł.  Gospodrze stadionu zapowiedzieli, kosztami naprawy szkód obciążą Sandecję.

Oficjalny komunikat o sankcjach nałożonych na Sandecję za sobotnie zachowanie kibiców poznamy jutro.

Przypomnijmy: 4 listopada mecz Sandecji z Wisłą został przerwany, gdy kibice zaczęli rzucać na boisko race oraz niszczyć i wyrywać krzesełka. Uszkodzeniu uległy także toalety.

Czytaj również:

Jaka kara dla Sandecji za wybryki kibiców? Decyzję podejmie jutro Komisja Ligi Ekstraklasy

Minuta ciszy nad głupotą

Fot. Gabriela Radzik.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.