Jaka kara dla Sandecji za wybryki kibiców? Decyzję podejmie jutro Komisja Ligi Ekstraklasy

43 wyrwane krzesełka, zniszczone drzwiczki  i dozowniki mydła w toaletach pod trybuną, wypalone fragmenty murawy i schodów sektora VIP  – takie straty stwierdzono na stadionie przy ul. Reymonta w Krakowie po meczu Sandecji z Wisłą Kraków.

wsb3

W środę (8 listopada) Komisja Ligi Ekstraklasy zdecyduje jakie konsekwencje poniesie Sandecja, ponieważ to na nowosądecki klub spada odpowiedzialność za skutki zachowania kibiców z sektora gości. W sektorze tym byli sądeczanie i zaprzyjaźnieni z nimi kibice Cracovii.

Prezes Sandecji Grzegorz Haslik w rozmowie z RDN Nowy Sącz wyjaśniał, że to „nie nasi kibice byli sprawcami całego zamieszania, a zaprzyjaźnieni fani innych drużyn”.

- Niestety klub będzie musiał za to zapłacić, bo nikt nie będzie rozgraniczał, czy to byli faktycznie kibice Sandecji czy Cracovii – mówił. - Zapewne dostaniemy fakturę od klubu Wisła Kraków i będziemy musieli pokryć koszty naprawy.

Grzegorz Haslik ma nadzieję na identyfikację sprawców wyrywania krzesełek i rzucania rac, które zniszczyły murawę. Zapewnił, że jeśli sprawcy zostaną zidentyfikowani, klub wystąpi z powództwa cywilnego o odszkodowanie .

Postępowanie w sprawie zniszczenia mienia prowadzi krakowska policja.

Jaka kara grozi Sandecji ze strony organu rozstrzygającego w kwestiach dyscyplinarnych - dowiemy się w środę. W czerwcu tego roku Ruch Chorzów za przerwanie meczu z Górnikiem Łęczna spowodowane zachowaniem kibiców został ukarany przez Komisję Ligi Ekstraklasy grzywną w wysokości 60 tysięcy złotych i koniecznością rozegrania dwóch meczy bez udziału kibiców. Na klub nałożono także zakaz organizowania wyjazdów grup kibiców do końca 2017 roku.

Print Screen FB

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

FORDOSOLATO

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.