Sandecja gromi rywala w sparingu! Gol testowanego. Grali 135 minut!

Piłkarze Sandecji Nowy Sącz w swoim ostatnim sparingu przed startem rozgrywek Lotto Ekstraklasy (w sobotę 10 lutego zagrają w Szczecinie z Pogonią) pokonali drugoligową Garbarnię Kraków aż 6:0. Spotkanie zostało rozegrane na stadionie przy Kilińskiego i zostało podzielone na trzy tercje po 45 minut.

Jako pierwsi gola zdobyli… krakowianie. W 5 min Garbarnia po ładnej akcji wpakowała piłkę do siatki, ale sędzia Konrad Kolak nie uznał tego trafienia, gdyż jego zdaniem futbolówka nie przekroczyła linii bramkowej. Osiem minut później na prowadzenie wyszli gospodarze. Po wrzutce Wojciecha Trochima Patrik Mraz nie dał szans Marcinowi Cabajowi. W 24 min skutecznością błysnął Filip Piszczek, kończąć akcję aktywnego Trochima i Macieja Małkowskiego. W 50 min na 3:0 podwyższył Tomasz Brzyski, trafiając po rzucie wolnym pośrednim. W 98 min także z rzutu wolnego gola na swoje konto zapisał Aleksandyr Kolew, którym interesuje się Lech Poznań (więcej). Swoje trafienie na 5:0 zaliczył testowany Ukrainiec Anton Szynder. Wynik spotkania ustalił Hubert Maślanka, wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem.

Sandecja Nowy Sącz – Garbarnia Kraków 6-:0 (3:0, 2:0)

1:0 Patrik Mraz 13, 2:0 Filip Piszczek 24, 3:0 Tomasz Brzyski 55, 4:0 Aleksandyr Kolew 98, 5:0 Anton Szynder 105, 6:0 Hubert Maślanka 123.

Sandecja: Michał Gliwa (61 Łukasz Radliński, 105 Dawid Pietrzkiewicz) – Adrian Basta (70 Lukas Kuban), Dawid Szufryn (70 Plamen Kraczunow), Michal Piter-Bućko (70 Alexandru Benga), Patrik Mraz (70 Jonatan Straus) – Maciej Małkowski (70 Adrian Danek), Bartłomiej Kasprzak (70 Grzegorz Baran), Jakub Grić (70 Mateusz Cetnarski), Wojciech Trochim (70 Aleksandyr Kolew), Tomasz Brzyski (70 Hubert Maślanka) – Filip Piszczek (70 Anton Szynder).

Garbarnia: Marcin Cabaj (67 Aleksander Kozioł) – Łukasz Furtak (67 Norbert Piszczek), zawodnik testowany (67 Krzysztof Kalemba), Arkadiusz Garzeł (67 Kamil Moskal), Petar Borovićanin (67 Serhij Krykun) – Filip Wójcik (67 Tomasz Liput), Łukasz Pietras (105 Wojciech Wojcieszyński), Wojciech Wojcieszyński (67 Patryk Serafin), Mateusz Janiec (67 Michał Kitliński) – Tomasz Ogar (67 zawodnik testowany), Marcin Siedlarz (67 Monsuru Adisa).