Samochodówka żegna swojego wieloletniego wicedyrektora. Zmarł Andrzej Butscher

Samochodówka żegna swojego wieloletniego wicedyrektora. Zmarł Andrzej Butscher

Samochodowe tradycje w rodzinie Butscherów przechodziły z pokolenia na pokolenie. Historia tego rodu godna jest utrwalania i upamiętniania na wszelkie sposoby. Wczoraj (5 marca) w wieku 89 lat odszedł do lepszego świata Andrzej Butscher – niedościgniony autorytet dla wielu pedagogów pracujących w Zespole Szkół Samochodowych im. inż Tadeusza Tańskiego w Nowym Sączu.

Andrzej Butscher ukończył Politechnikę Krakowską zdobywając tytuł inżyniera mechanika o specjalności samochodowej. Przez dwie kadencje (od 1971 do 1991 roku) sprawował funkcję wicedyrektora w Zespole Szkół Samochodowych . W 2018 roku otrzymał legitymację Członka Honorowego Stowarzyszenia Sympatyków Szkoły ,,Sądecka Samochodówka”. Przekazana mu ona została przez uczniów. Wychował wiele pokoleń, wytrwale ucząc o silnikach spalinowych. Dla wielu pedagogów do tej pory pozostaje niedoścignionym wzorem.

Ostatnie pożegnanie

9 marca (sobota) odbędzie się uroczyste pożegnanie. Msza pogrzebowa rozpocznie się o godzinie 11:00 w kaplicy na cmentarzu komunalnym przy ul. Śniadeckich 19 w Nowym Sączu. Po niej ciało zmarłego zostanie odprowadzone w drogę ku wiecznemu spoczynkowi.

fot. Sądecka Samochodówka

Czytaj też:

Muszyna. Niezwykłe miejsce, która przyciąga ludzi. Przychodzą, by modlić się o uzdrowienie i łaski

WYBORY 2024

REPERTUAR KINA SOKÓŁ

Reklama