Ryszard Nowak: „Nasi kandydaci są merytoryczni. Połączenie młodości z doświadczeniem”

Ryszard Nowak: „Nasi kandydaci są merytoryczni. Połączenie młodości z doświadczeniem”

Ryszard Nowak

Wczorajsza konferencja prasowa z udziałem kandydata na prezydenta Ryszarda Nowaka przyniosła odpowiedzi na kilka zagadnień. Poznaliśmy listę osób, które będą ubiegać się o mandaty radnych z Komitetu Wyborczego Wiosna 2024. Usłyszeliśmy także argumentację wyborów personalnych oraz zapowiedź niedzielnej konwencji, która odbędzie się w „Sokole”. Po (jak twierdzą przedstawiciele komitetu) zaistniałym nieporozumieniu (do redakcji DTS24 jako jedynej nie napłynęło mailowe zaproszenie na konferencję), ostatecznie otrzymaliśmy przepustkę (zaproszenie telefoniczne), dzięki czemu możemy naszym odbiorcom wydarzenie zrelacjonować.

– Dzisiaj spotykamy się po rejestracji list oraz mnie jako kandydata na prezydenta miasta Nowego Sącza. Dzisiaj jest wstępna prezentacja, nie wszyscy kandydaci mogli przybyć. Ale już dziś zapraszamy na konwencję, która odbędzie się w niedzielę w „Sokole” o godzinie 17.00. Tam będą obecni wszyscy kandydaci i odbędzie się ich prezentacja – mówi Ryszard Nowak.

Kandydat na prezydenta wyraził swoje zadowolenie ze zbudowanego składu personalnego, który udało się stworzyć. Przyznał, że kandydaci są merytoryczni. Podkreślił, że w swoich środowiskach są liderami. Zwrócił również uwagę, że każda grupa społeczna ma w tym komitecie swojego przedstawiciela. Grupę kandydatów do Rady Miasta Nowego Sącza określił połączeniem młodości z doświadczeniem.

Głos zabrali poszczególni kandydaci w tym dwie osoby, które sprawują mandat radnego w obecnie trwającej kadencji. – Należy wsłuchiwać się bezwzględnie w głos mieszkańców. Marzy mi się Nowy Sącz, w którym mieszkańcy nie będą dzieleni na tych lepszych i tych gorszych a wszyscy będą traktowani na równi w myśl praw konstytucyjnych. Dlatego startuję z komitetu społecznego – mówi Teresa Cabała.

– Chce bardzo podziękować za zaproszenie do współpracy przez prezydenta Ryszarda Nowaka oraz wszystkich państwa (radny zwraca się do pozostałych kandydatów – red.). Pozwolę sobie publicznie przypomnieć mieszkańcom co jest obowiązkiem radnego. Radny zobowiązany jest kierować się dobrem wspólnoty. Ma obowiązek utrzymywać stałą więź z mieszkańcami a w szczególności przyjmować zgłaszane przez mieszkańców postulaty i przedstawiać je organom gminy do rozpatrzenia. Chciałbym złożyć deklaracje, że treść ślubowania jest moim mottem jako radnego. Start z tego komitetu jest ważny. Dlaczego? Bo nie będzie żadnego przymusu politycznego, nie będzie łamania kręgosłupów i w końcu dobro obywateli będzie najważniejsze – mówi Józef Hojnor.

Pozostali kandydaci również zabrali głos. Zwracali uwagę na zalety kandydatury Ryszarda Nowaka na prezydenta a także na to, że cenią sobie różnorodność poglądów. Podkreślali, że w samorządzie najważniejszy jest człowiek a poglądy polityczne są sprawą drugorzędną. Edyta Brongiel, która jest jednocześnie pełnomocnikiem komitetu zwróciła uwagę na ilość kandydatek.

– Chciałam zwrócić uwagę, że na naszych listach jest dużo kobiet. Nie zostały zepchnięte do narożnika. Chce to pokreślić, bo świadczy to o ogromnym szacunku jakim Ryszard Nowak darzy kobiety – argumentowała Edyta Brongiel.

W trakcie konferencji usłyszeliśmy, że program zostanie zaprezentowany podczas niedzielnej konwencji. Ryszard Nowak odpowiedział również na pytanie dotyczące słów, które w przeszłości padły z jego ust w kierunku radnego Józefa Hojnora. Jak sam przyznał, obydwaj panowie potraktowali sprawę po męsku, szybko podali sobie dłonie. Wyraził, że chciałby też doprowadzić do sytuacji, w której wszystkie redakcje będą miały bezpośredni kontakt z Ratuszem. Zaproponował m.in powrót do organizacji spotkań w mediami – dwa razy w danym miesiącu. Cała lista kandydatów z poszczególnych okręgów dostępna w naszej publikacji – TUTAJ.

Czytaj także: Jest zwycięstwo, jest radość. „Sandecja wygrała ten mecz także mentalnie” [FOTO + VIDEO]

Fot. DTS24

Reklama