Samochód potrącił dziecko. Interweniuje Lotnicze Pogotowie Ratunkowe

Samochód potrącił dziecko. Interweniuje Lotnicze Pogotowie Ratunkowe

Brunary LPR

Po godzinie 15:00 w miejscowości Brunary (powiat Gorlicki) samochód potrącił dziecko. Trwają działania służb. Interweniowało także Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Jak przekazał nam mł. bryg. Dariusz Surmacz, rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach, z relacji obecnych na miejscu strażaków wynikało, że dziecko jest przytomne.

Na miejsce zadysponowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Działają tam też strażacy, policja i załoga karetki pogotowia.

Droga powiatowa w miejscu zdarzenia jest całkowicie zablokowana.

AKTUALIZACJA (godz. 17:00)

Mł. asp. Anna Zbroja-Zagórska z KWP w Krakowie  o godzinie 17:00 w rozmowie z nami przekazała, że na miejscu wciąż pracuje grupa oględzinowo-śledcza, ustalając przebieg zdarzenia. Droga jest zamknięta i kierowcy powinni korzystać z objazdów.

5-letnia dziewczynka została przetransportowana śmigłowcem LPR do szpitala. Kierowca samochodu marki Mercedes Sprinter, który ją potrącił, był trzeźwy.

– Policjanci muszą ustalić, czy auto jechało z prawidłową prędkością, czy dziecko miało należytą opiekę i w jaki sposób znalazło się na jezdni – dodaje mł. asp. Anna Zbroja-Zagórska.

AKTUALIZACJA (godz. 18:15)

O godzinie 18:15 druhowie OSP Brunary poinformowali, że droga została już odblokowana.

– Po dotarciu na miejsce zdarzenia, zabezpieczyliśmy miejsce zdarzenia, udzieliliśmy kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz przygotowaliśmy lądowisko dla śmigłowca LPR – opisują swoje działania strażacy z Brunar.

fot. OSP KSRG Brunary

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

WAŻNE !

Najlepszy kierowca Małopolski 2022. Kto został zwycięzcą?

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama