Emilia walczy o życie. Niepoprawni Optymiści powalczą o radość Emilii

Emilia walczy o życie. Niepoprawni Optymiści powalczą o radość Emilii

10 września 2022 roku w nowosądeckim Amfiteatrze w Parku Strzeleckim odbędzie się widowisko artystyczne dedykowane Emilii Kantor. 19-letnia sądeczanka choruje na glejaka mózgu IV stopnia.

Imprezę o nazwie Niepoprawni Optymiści 2.0 organizuje stowarzyszenie Robimy Coś Więcej. W jej trakcie prowadzona będzie kwesta datków i szereg licytacji. Będzie można także zakupić cegiełki – tomiki wierszy, których autorką jest uzdolniona Emilia. Całość zebranych funduszy zostanie przekazana na leczenie, rehabilitację oraz konsultacje specjalistyczne.

Na scenie amfiteatru zaprezentuje się blisko sto osób. Muzyka, wokal,  taniec i niegasnący optymizm. Wszyscy, którzy zdecydują się zasiąść na widowni spędzą niezapomniane chwile. Wejściówki na wydarzenie są dostępne na stronie www.mok.nowysacz.pl. Można je znaleźć w zakładce „repertuar”, wybierając wydarzenie o nazwie „Niepoprawni Optymiści 2.0 dla Emilki Kantor.

Maria Polańska (prezes stowarzyszenia RobimyCośWięcej) w rozmowie z portalem DTS24 zauważa, że widowisko ma także na celu prowokowanie do czynienia dobra.

– Przed nami koncert, półtoragodzinne widowisko. Wydarzenie kierujemy zarówno do dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Chcemy pozostawić po sobie ideę, którą można streścić w trzech słowach: warto czynić dobro. Emilia Kantor dla której zbieramy pieniądze dzielnie walczy z chorobą od dwóch lat. Od najbliższego poniedziałku znów będzie w szpitalu, ponieważ kilka dni temu okazało się, że następują zmiany. Jest dzielna. Wierzę, że do dnia koncertu opuści szpital i będzie jej miło widzieć tyle osób, które chcą pomóc. Zachęcam wszystkich do przybycia – mówi Maria Polańska.

Fot. RobimyCośWięcej

Czytaj także: Muszyna. Będzie gondola i infrastruktura dedykowana spływom pontonami po Popradzie

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

WAŻNE !

Najlepszy kierowca Małopolski 2022. Kto został zwycięzcą?

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama