Sądeczanki utopiły Wisłę

Późnym wieczorem w niedzielę zespół juniorek UKS Żak Nowy Sącz podejmował Wisłę. To zawsze są trudne spotkania, ale tym razem sądeczanki okazały się dużo lepsze od rywalek wysoko wygrywając mecz.

UKS Żak Nowy Sącz – Wisła CANPACK II Kraków 82:61 (21:11, 13:21, 22:10, 26:19)
Sędziowali: Mikołaj Stec i Robert Romanowski.
UKS Żak: Aneta Leśnicka 20, Karolina Gródek 20, Martyna Sommer 13, Klaudia Tokarczyk 8, Laura Koral 8, Aleksandra Michalczyk 6, Katarzyna Szkarłat 4, Sylwia Feryńska, Róża Salamon, Marianna Smoleń, Justyna Pomietło.
Wisła II: Weronika Gajda 20, Pamela Rakoczy 17, Emilia Cepuchowicz 9, Klaudia Oraczko 6, Paula Poniży 5, Julia Szymkowicz 4, Aleksandra Bartosik.
Spotkanie nie było proywającym widowiskiem, ale pierwsza kwarta pokazała, że zespół gości można ograć. Szybkie akcje i celne rzuty dały wysokie prowadzenie. Druga częśc spotkania już nie była tak skuteczna wykonaniu sądeczanek, które popełaniały dużo błędów w ataku, a kontry w wykonaniu wysokich krakowianek spowodowały, że z wysokiego prowadzenia zrobiło się nieciekawie. Do przerwy było 34:32. Taki wyniki w koszykówce nie daje żadnego spokoju. Po przerwie i zmianach w składzie sądeczanki znów zagrały skutecznie. Trzecia kwarta po rzucie Szkarłat zakończyła się wynikiem 22:10. Ostatnie dziesięć minut meczu to przewaga zespołu z Nowego Sącza, który dzięki niezłej obronie i szybkim atakom powiększał przewagę wysoko wygrywając, a wynik meczu ustaliła celnym rzutem Gródek.