Sądeczanki utopiły Wisłę

Nowosądeckie koszykarki, juniorki, pokonały zawsze groźną Wisłę. Była to druga kolejka spotkań w lidze juniorek i ważna wygrana.

UKS Żak Nowy Sącz – Wisła CanPack Kraków 67:49 (18:9, 22:14, 9:16, 18:10)
Sędziowali:: Robert Romanowski i Klaudia Stachura.

UKS Żak: Sonia Skoczeń 23 (1×3), Aleksandra Michalczyk 19 (1×3), Natalia Mróz 6, Justyna Pomietło 3 (1×3), Julia Baczyńska 3, Nadia Klimek 2, Aleksandra Kurzydło, Karolina Waśko, Dominika Oleksy, Łucja Tokarczyk, Wiktoria Zegzda, Oliwia Laciuga.
Wisła: Julia Kowalska 8, Scholastyka Krzysztofowicz 7 (1×3), Martyna Gajda 7, Oliwia Broda 6 (2×3), Jagoda Szostak 6, Kaja Ziemińska 5, Aleksandra Mularz 4, Emilia Nocoń 3, Sabina Kuglin 2, Wiktoria Majgier 1, Natalia Adamska, Oliwia Sipczyńska.

Od początku spotkania na parkiecie trwała zacięta walka. Na akcję sądeczanek odpowiadały krakowianki, ale to gospodynie były znaczenie skuteczniejsze i zasłużenie prowadziły do przerwy 40:23. Po zmianie stron zespół gości zaatakował, zagrał agresywniej w obronie co przyniosło efekt w postaci wygranej kwarty. Ostatnia część meczu to znów lepsza gra sądeczanek. Szybkie akcje celnymi rzutami kończyła Skoczeń oraz Michalczyk. Sądeczanki zasłużenie wygrały, ale przed nimi jeszcze wiele meczów o punkty.