Sądeczanka Izabela Szafrańska zaśpiewała w Rzymie. Na horyzoncie kolejne projekty wokalistki

Sądeczanka Izabela Szafrańska zaśpiewała w Rzymie. Na horyzoncie kolejne projekty wokalistki

Izabela Szafrańska dzieli się swoim wokalnym talentem nie tylko z polską publicznością. W tym tygodniu zaśpiewała w Rzymie podczas Festiwalu Psalmów Dawidowych, a wkrótce pojawi się na scenie w Chicago w Stanach Zjednoczonych.

W ubiegłą środę (16 listopada) Sądeczanka wystąpiła niemal u samych bram Watykanu wraz z takimi artystami jak Piotr Rubik czy Golec uOrkiestra. Podczas koncertu nie zabrakło też ukraińskiego akcentu. Na scenie pojawili się między innymi Kalush Orchestra, czyli zwycięzcy tegorocznej Eurowizji.

Występ w auli watykańskiej był niesamowitym przeżyciem. Mimo potwornego zmęczenia i braku czasu wszystko się pięknie udało! Miałam okazję wystąpić na jednej scenie z wybitnymi muzykami i artystami z Polski, Ukrainy, Izraela i Włoch. Publiczność przywitała nas bardzo ciepło i życzliwie. Za rok kolejna edycja i mam nadzieję, że będę ponownie częścią tego wydarzenia – mówi Izabela.

Festiwal Psalmów Dawidowych, który tym razem miał też miejsce w Rzymie, od 2016 roku odbywa się w Kolbuszowej (województwo podkarpackie). Jego celem jest upamiętnienie Polaków, którzy podczas II wojny światowej ratowali Żydów, ryzykując własne życie.

Jak to się stało, że Izabela Szafrańska dołączyła do projektu? Jak zdradza, od jakiegoś czasu współpracuje z Michałem Jurkiewiczem, który jest dyrektorem artystycznym Festiwalu. Za jego pośrednictwem poznała dyrektora wydarzenia – Bogdana Romaniukia, prezesa Fundacji im. Rodziny Ulmów SOAR, będącej głównym organizatorem Festiwalu Psalmów Dawidowych.

Spodobały mu się moje dokonania muzyczne i to jak śpiewam – wyjaśnia Iza.

Wyjątkowy koncert w Rzymie przyniósł też inną niecodzienną możliwość. Delegacja z Polski wzięła udział w audiencji u papieża Franciszka. Na placu św. Piotra artyści trafili do sektora znajdującego się najbliżej papieża.

Jak wspomina Sądeczanka, papież podczas transmitowanej na cały świat audiencji wspomniał o Festiwalu Psalmów Dawidowych i o wykonawcach.

Muzyczna droga

Nie ukrywam, że dużo się dzieje u mnie w życiu zawodowym, ale jestem ogromnie szczęśliwa, że mogę spełniać się i konsekwentnie realizować swoje marzenia na scenie już 24 lata – zaznacza Izabela Szafrańska.

Przed Sądeczanką kolejne muzyczne projekty. Dziś wystąpi podczas I Kongresu Młodych w gminie Ochotnica Dolna, a już 29 listopada wystąpi w Chicago na koncercie ,,Tak, jakbyśmy nigdy nie istnieli”.

Czytaj także: Będzie życiowy sukces? Przed nami finał The Voice Of Poland z udziałem Dominika Dudka z powiatu limanowskiego

Fot. Hello Fotografia, Mateusz Pliniewicz, Vatican Media

Share on twitter
Share on facebook

Otwarcie punktu informacyjnego Krakowskiego Parku Technologicznego w Nowym Sączu

WAŻNE !

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama