Krynica-Zdrój, Kasina Wielka, Tylicz, Cieniawa. Miłośnicy szusowania na start. Inauguracja sezonu jeszcze w listopadzie

Krynica-Zdrój, Kasina Wielka, Tylicz, Cieniawa. Miłośnicy szusowania na start. Inauguracja sezonu jeszcze w listopadzie

Krynica-Zdrój, Kasina Wielka, Tylicz, stacje narciarskie, otwarcie sezonu

Miłośnicy jazdy na nartach i desce mogą szykować sprzęt. Lokalne stacje narciarskie już naśnieżają stoki. Warunki pogodowe są na tyle sprzyjające, że część stacji poinformowała o starcie zimowego sezonu już w listopadzie.

– Zapowiada się pracowity weekend. Naśnieżamy pełną parą i podpowiadamy: smarujcie narty i deski – informuje w dzisiejszym komunikacie Stacja Narciarska TYLICZ.ski. W mediach społecznościowych aktywny jest także profil Cieniawa SKI, który w dzisiejszej relacji opublikował intensywną pracę armatek śnieżnych, które systematycznie powiększają warstwę śniegu na głównej trasie stoku.

Prognozy pogody wydają się być na tyle dobre, że nie powinno być kłopotu z odpowiednim naśnieżaniem stoków. Cały czas utrzymuje się ujemna temperatura, która z upływem dnia przybiera na sile. Taki stan rzeczy ma potrwać przynajmniej do 23 listopada. Prognozy mówią o nocnej temperaturze bliskiej zeru stopni Celsjusza także w kolejnych dniach bieżącego miesiąca. To wszystko sprawia, że obiekty do jazdy na nartach i deskach lada dzień powinny być gotowe. Atmosferę mocno podgrzewa Master-Ski z Tylicza. Kurort miłośników zimowych sportów odlicza dni do otwarcia sezonu. Ma to nastąpić w najbliższy weekend.

Jeszcze w listopadzie powinny wystartować stacje Słotwiny Arena w Krynicy-Zdroju oraz Kasina Ski w Kasinie Wielkiej na Limanowszczyźnie. Potwierdza to w rozmowie z naszym portalem Grzegorz Lenartowicz, który sprawuje funkcję rzecznika prasowego obiektów.

– Jeżeli chodzi o obydwie te stacje, które znajdują się na terenie Beskidu Wyspowego oraz Beskidu Sądeckiego to można śmiało przyznać, że prace idą w najlepsze. W Krynicy-Zdroju główna trasa jest naśnieżana cały czas. Warunki sprzyjają, armaty mocno pracują. Podobnie jest w Kasinie Wielkiej. Start sezonu zimowego jest kwestią dni. Warto dodać, że te miejscowości charakteryzują się specyficznym mikroklimatem, który pozwala na wcześniejsze rozpoczęcie szusowania. Moim zdaniem sezon wystartuje relatywnie wcześnie, czyli w listopadzie – mówi w rozmowie z portalem DTS24 Grzegorz Lenartowicz, po czym dodaje:

– Trwa coroczna zabawa dla miłośników jazdy na nartach i deskach. Na profilach społecznościowych Areny Słotwiny oraz Kasina Ski dostępne są konkursy, w których chodzi o wytypowanie dokładnego dnia inauguracji sezonu. Każdy kto trafnie wskaże dzień weźmie udział w losowaniu karnetów. Zabawa jak zwykle cieszy się sporym zainteresowaniem – dodaje Grzegorz Lenartowicz.

Czytaj także: Nowy Sącz. Szkolenie ratowników z Ukrainy zakończone (zdjęcia)

Fot: tyliczski