Sądeczanka Ewa Novel i jej muzyczne single

Sądeczanka Ewa Novel i jej muzyczne single

Tak jak obiecaliśmy, w ciągu najbliższego tygodnia będziemy przybliżać naszym Czytelnikom sylwetkę sądeckiej artystki – Ewy Novel. Przed wokalistką wielki dzień – finał Szansy na sukces, w którym powalczy o występ na ,,Debiutach” na opolskiej scenie. Dziś natomiast chcemy przypomnieć o singlach, którymi sądeczanka podzieliła się ze światem w ostatnich latach.

Ewa Novel ukończyła Szkołę Wokalno-Aktorską w Krakowie. Jest wokalistką i autorką tekstów, frontmenką w bluesowym zespole Levi i polsko-ukraińskim zespole ShockolaD. Współpracuje też z muzykiem i radiowcem Antonim Krupą.

Za kilka dni artystka stanie przed wielkim wyzwaniem. W niedzielę, 22 maja zaśpiewa w finałowym odcinku Szansy na sukces. Emisja rozpocznie się o godzinie 15:15 na antenie TVP 2. Potrzebne jest jej jednak wsparcie, o zwycięstwie decyduje bowiem liczba SMS-owych głosów. Liczymy, że i nasi czytelnicy nie zawiodą i zasiądą przed telewizorami z telefonami komórkowymi w dłoniach.

A co oprócz udziału w wokalnej rywalizacji dzieje się obecnie w muzycznym życiu Ewy?

Sądeczanka skupia się teraz na solowej działalności. Jak zdradza, pracuje właśnie nad kolejnym singlem. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, utwór ,,Odradzam się” będzie miał premierę już w czerwcu.

Przypomnijmy, że w październiku 2021 światło dzienne ujrzała piosenka Ewy pt. ,,Zgubiłam miłość”.

– To, co ujmuje w przypadku Ewy Novel to uniwersalność, choć wolę określenie „kompletność”, której coraz trudniej dopatrzeć się we współczesnym mainstreamie. Siła jej nowego singla leży w wykorzystywaniu niebanalnych środków – zarówno literackich i nieliterackich, by zwrócić uwagę na trudne tematy i dostarczyć głębszych przeżyć – pisał wtedy na łamach portalu dts24.pl Bartosz Szarek, recenzując singiel. Więcej TUTAJ.

Natomiast rok wcześniej pisaliśmy o kawałku „Baby blues”. Artystka określiła go wtedy najbardziej osobistym utworem, jaki kiedykolwiek napisała. Opowiada o miłości matki do dziecka, ale również o rozterkach i smutku. Pomysł na taką piosenkę pojawił się już w 2016 roku. Wtedy to Ewa po udziale w programie The Voice of Poland chciała ,,podbić” rynek muzyczny, ale marzenia musiała skonfrontować z rzeczywistością, gdy okazało się, że jest w ciąży.

Czytaj też: Wspólnie zawalczmy o muzyczne marzenie Ewy Novel

fot. arch. Ewy Novel

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.