Ewa śpiewa “Baby blues”. Posłuchajcie muzycznego zwierzenia artystki z Nowego Sącza

Jak przyznaje, “Baby blues” to najbardziej osobisty utwór, jaki kiedykolwiek napisała. Piosenka opowiada o wielkiej i czystej miłości matki do dziecka, ale również o rozterkach, a czasem nawet smutku. Pomysł na nią pojawił się już w 2016 roku, gdy artystka po udziale w programie The Voice of Poland planowała ,,podbić” rynek muzyczny, ale marzenia musiała skonfrontować z rzeczywistością, gdy okazało się, że jest w ciąży. Dziś, po czterech latach, nowy singiel Ewy Novel, wokalistki z Nowego Sącza, ,,narodził się” dla świata.

– Ciągle zadawałam sobie pytania: czy będę dobrą mamą, czy jestem na Ciebie dziecko gotowa, co będzie z moim śpiewaniem, czy będę potrafiła te dwie role pogodzić, i tak dalej. Radość, szczęście, wzruszenie i euforia mieszały się z lękiem, obawami, rozdrażnieniem i rozbiciem. Moja ciąża to nie było nieustające pasmo radości i szczęścia. Wtedy też zaczęłam spisywać swoje odczucia i myśli na papier. Była to dla mnie swego rodzaju terapia – opowiada artystka.

Minęły cztery lata i utwór dojrzał. Dojrzała też artystka, by zmierzyć się z niełatwym, ale i bardzo osobistym tematem. Ewa skończyła pisanie i porządkowanie tekstu. Znalazła także twórcę muzyki, jaką sobie wymarzyła – Wojciecha Zwierniaka – aranżera, pianistę i kompozytora.

Wspólnie zaangażowali do swojego projektu muzyków i do nagrania przystąpiły artystki z Kwartetu Galicyjskiego: Joanna Kiełbasa – I skrzypce, Martyna Bulzak – II skrzypce, Ewa Borcz – altówka i Gabriela Szczepaniak – wiolonczela, a także Maciej Nieć – bas, Grzegorz Strączek – perkusja, Michał Zwierniak – gitary.

– Na samym końcu powstał klip który miałam w głowie już od początku i wygląda tak jak sobie wymarzyłam dzięki Krzysztofowi Ogórkowi – dodaje Ewa Novel.

Efekty pracy wokalistki i pozostałych artystów zobaczyć można poniżej.

Ewa Novel to urodzona w Chicago i mieszkająca w Nowym Sączu wokalistka i autorka tekstów. Dała się poznać szerszej publiczności w 2016 roku, biorąc udział w programach telewizyjnych: “Must be the Music” wraz z zespołem Levi oraz solo w “The Voice of Poland”, gdzie należała do drużyny Tomsona i Barona. Ewa to absolwentka Szkoły Wokalno-Aktorskiej. Związana jest z krakowską sceną muzyczną. Na swoim koncie ma liczne kursy i warsztaty muzyczne. Wielokrotnie występowała dla publiczność poza granicami Polski – m.in. w Niemczech, Austrii, Słowacji, Ukrainie i na Węgrzech. Ponadto pochwalić się może wieloma zwycięstwami w różnego rodzaju konkursach wokalnych.

fot. archiwum artystki

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.