Sądeczanin usłyszał zarzut paserstwa oraz posiadania znacznych ilości narkotyków

Sądeczanin usłyszał zarzut paserstwa oraz posiadania znacznych ilości narkotyków

175 kilogramów krajanki tytoniu, 153 tysiące sztuk papierosów oraz prawie kilogram różnego rodzaju narkotyków zabezpieczyli policjanci w garażu i samochodach użytkowanych przez sądeczanina. Właściciel nielegalnych substancji i wyrobów tytoniowych był również poszukiwany do odbycia zasądzonej wcześniej kary więzienia. Kolejna kara na którą się naraził to tym razem do 10 lat pozbawienia wolności.

„Sądeccy policjanci ustalili, że mieszkaniec Nowego Sącza może posiadać nielegalne wyroby tytoniowe. Zatrzymali do kontroli samochód, którym poruszał się mężczyzna. Podczas przeszukania użytkowanych przez sądeczanina pojazdów oraz wynajmowanego garażu, znaleźli 19 worków jutowych z krajanką tytoniu o łącznej wadze 175 kilogramów oraz kilkadziesiąt kartonowych pudeł, w których znajdowało się blisko 153 tysiące sztuk papierosów. Zarekwirowane wyroby nie posiadały znaków akcyzy skarbowej, a ich właściciel naraził skarb państwa na uszczuplenie z tytułu niezapłaconych podatków w kwocie ponad 332 tysięcy złotych. W czasie przeszukania funkcjonariusze zabezpieczyli również znaczne ilości nielegalnych substancji. Po ich zważeniu i sprawdzeniu narkotesterem okazało się, że było to 820 gramów marihuany, ponad 120 gramów kokainy, 81 tabletek ecstasy oraz amfetamina” – czytamy w komunikacie Anety Izworskiej z Zespołu ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Sądeczanin usłyszał zarzut paserstwa akcyzowego, a także zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków oraz złamania sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w celi, gdzie poczeka na wyrok. Jego pobyt w zakładzie karnym będzie jednak wydłużony z uwagi na to, że do tej pory unikał odbycia wcześniej zasądzonej, 3-miesięcznej kary pozbawienia wolności, przez co był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości.

zdjęcia KMP Nowy Sącz

Czytaj też:

Wiktoria pierwszą kobietą #SerialuNaWęgierskiej? Trwa wielki ruch społeczny

Reklama