Wicepremier w Limanowej: Będziemy inwestować w małe ojczyzny

Wicepremier w Limanowej: Będziemy inwestować w małe ojczyzny

Władysław Kosiniak-Kamysz

Władysław Kosiniak-Kamysz gościł w Limanowej podczas podsumowania kampanii samorządowej komitetu Trzecia Droga PSL – PL 2050 Szymona Hołowni. Wicepremier wraz z posłanką Urszulą Nowogórską zaprezentowali kandydatów do Sejmiku Małopolskiego i do Rady Powiatu Limanowskiego. 

– Bardzo dziękuję za to spotkanie. Będziemy inwestować w małe ojczyzny, będziemy reprezentantem Polski powiatowej. To jest nasza ambicja, wiemy dobrze gdzie bije serce Polski, bije w każdej naszej małej ojczyźnie. Żeby Rzeczpospolita była wielka, to muszą być wielkie nasze małe ojczyzny, bo tu się rozpoczyna nasze życie, tu dzieciaki idą do żłobka i przedszkola, a później do szkoły. Zaczynamy pracę, dojrzewamy, wiek senioralny, a później opieka nad tymi, którzy tej pomocy potrzebują. To wszystko rozgrywa się mianowicie w naszej małej ojczyźnie – powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz na spotkaniu przy limanowskim Domu Kultury. 

Osobiście do tematu wyborów w tym regionie podchodzi Urszula Nowogórska. – Limanowa jest oczywiście takim szczególnym miejscem na mapie Małopolski. Bliska bardzo mojemu sercu, dlaczego bardzo mi zależy, żeby tutaj wszechstronny rozwój, jedność społeczna i zadowolenie społeczne były na najwyższym poziomie. Panie premierze bardzo serdecznie prosimy o przychylność dla Powiatu Limanowskiego, dla miasta Limanowej i dla mieszkańców z tego terenu, bo tutaj są piękne tereny, gościnne tereny, ale jeszcze bardziej życzliwi, otwarci i gościnni ludzie – wyjaśniła posłanka z Limanowej.

– Ja myślę, że będę wyrazicielem wszystkich. Podziękuję panu premierowi, że w tych bardzo trudnych czasach, w tych czasach wojny, podjął się kierowania tak trudnym resortem. To nie jest specjalne kadzenie, to jest najcięższa z misji jaka jest w naszym kraju – podsumował Stanisław Pasoń, radny Sejmiku Województwa Małopolskiego. 

Całość konferencji można obejrzeć na poniższym filmie:

Film: Michał Śmierciak

Czytaj także: Prezes MPK: Ryszard Nowak działał na szkodę spółki [FILM]

 

Reklama