Sądeczanin Rafał Kmak zastępcą Komendanta Małopolskiej Komendy Ochotniczych Hufców Pracy

Sądeczanin Rafał Kmak – wydawca i autor tekstów w lokalnym portalu MiastoNS, objął funkcję zastępcy Wojewódzkiego Komendanta Małopolskiej Komendy Ochotniczych Hufców Pracy w Krakowie oraz rzecznika prasowego tejże placówki. Szefem jednostki w ubiegłym tygodniu został Jan Hućko. Wcześniej Kmak pracował w Wojewódzkim Urzędzie Pracy. 

Na stanowisku zastępcy komendanta zasiadł 3 grudnia. Oficjalna informacja pojawiła się na wojewódzkich stronach urzędowych tydzień później. Jego głównym obowiązkiem ma być koordynowanie pracy Zespołu Programów Europejskich.

– Pragnę tutaj zaznaczyć, że aktualnie realizujemy 11 projektów, których wartość to blisko 900 tysięcy złotych (są to m.in. projekty Eures, Fundusze Polsko-Litewskie, Europejski Korpus Solidarności, Euroregion Tatry). Dodatkowo moja aktywność będzie skupiona nad współpracą transgraniczną (Słowacja, Czechy, Litwa, Węgry, Ukraina) – wyjasnia w rozmowie z naszą redakcją Rafał Kmak.

Będzie także koordynował działalność Ośrodków Szkolenia i Wychowania, Hufca Pracy i Centrów Edukacji i Pracy Młodzieży w zakresie polityki informacyjnej, promocji oraz działalności kulturalno-oświatowej. Do jego obowiązków należy również promocja OHP oraz ww. projektów w całej Małopolsce.

– Obejmę również funkcję rzecznika prasowego Małopolskiej Komendy Wojewódzkiej OHP – dodaje.

Nieoficjalne wieści o nowej posadzie Kmaka można było zasłyszeć już od jakiegoś czasu. Oficjalna informacja w tej sprawie została opublikowana na stronach urzędowych 9 grudnia. Obserwatorzy nowinek związanych z obsadą stanowisk w instytucjach podległych politycznym decydentom wyrażali między innymi wątpliwości związane z tym, że teksty podpisane jego imieniem i nazwiskiem pojawiają się w portalu w godzinach urzędowej pracy Kmaka. Ten zaś odpowiadając na nasze pytania zapewnia, że redakcja jego serwisu nie jest wcale jednoosobowa.

– W działalność portalu zaangażowanych jest wiele osób, w różnym wieku i doświadczeniu zawodowym, dysponujących wolnym czasem, działających non-profit, którzy jednocześnie doskonale rozumieją problemy naszego subregionu w szeroko rozumianym przekroju społecznym. Dodatkowo podkreślam, że aktualna sytuacja jest doskonałym momentem, aby jeszcze bardziej wzmocnić pozycję serwisu i zespół redakcyjny o nowe osoby, pragnące zaangażować się w prezentowaną na portalu tematykę. Natomiast kreowanie rozwoju i polityki kadrowej serwisu informacyjnego MiastoNS jest w gestii firmy i stanowi szeroko pojętą tajemnicę przedsiębiorstwa – przekonuje.

Rafał Kmak jest absolwentem prywatnej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości w Nowym Sączu, w której obronił licencjat z Turystyki i Rekreacji. W 2010 r. sąd uznał go za winnego, ale warunkowo umorzył postępowanie karne w sprawie fałszowania podpisów pod listami poparcia kandydatów PiS podczas kampanii wyborczej w 2005 r. Ten fakt wytknął mu wójt Chełmca Bernard Stawiarki podczas kampanii wyborczej w 2018 roku, w której zarówno Kmak, jak i Stawiarski starali się o fotel gospodarza gminy. Był radnym gminy Chełmiec, wiceprzewodniczącym Komisji Statutowej i członkiem Komisji Budżetowej. Wcześniej Kierował również Działem Promocji i Informatyki w Sądeckim Urzędzie Pracy, a do niedawna pracował w Wojewódzkim Urzędzie Pracy. Od ponad 10 lat prowadzi portal internetowy „MiastoNS”.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.