Sądeczanie wśród najlepszych

W Krakowie na torze „Kolna” zakończyły się międzynarodowe zawody w slalomie kajakowym ECA Slalom Junior CUP. Rywalizowali sportowcy Austrii, Słowenii, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Rumunii, Chorwacji i Polski.

wsb3

– To były udane zawody, była okazja by nasi kajakarze zmierzyli się z rywali spoza Polski – mówi trener kadry juniorów oraz KS Start Nowy Sącz Bogdan Okręglak. – Obserwowałem uczestników głównie pod kątem płynności pokonywania toru, a była to trudna trasa. Jestem zadowolony z wyników kadrowiczów, w tym zawodników KS Start, a do Mistrzostw Europy juniorów został nam tylko miesiąc i to była już ostatnia międzynarodowa próba kajakarzy. Za tydzień zawody w Nowym Sączu o Puchar Ziemi Sądeckiej, zobaczymy jak zawodnicy poradzą sobie na Dunajcu.
K-1 – mężczyźni:
U-14: 1. Atej Urbancic Słowenia 105,09 (0), 2. Rene Jeklin Słowenia 108,59 (0), 3. Robin Strob Niemcy 113,22 (0).
U-16: 1. Pauli Preisl Austria 101,02 (0), 2. Rozentals Adams Wielka Brytania 104,82 (0), 3. Kremslehner Austria 105,14 (2), 4. Jan Piprek Polska/KS Start 109,56 (2).
U-18: 1. Mikołaj Mastalski Polska/KS Pieniny 97,48 (0), 2. Jakub Dyda SMS Kraków 100,19 (0), 3. Tadeusz Kuchano KKK Kraków 100,35 (0).
Kobiety
U-14: 1. Hanna Danek KS Start 120,91 (2), 2. Naja Pinteric Słowenia 122,66 (0), 3. Zuzanna Piprek (rocznik 2008) KS Start 151,74 (2).
U-16: 1. Dominika Brzeska Polska/KS Start 116,04 (0), 2. Dasa Gresak Słowenia 145,16 (2), 3. Martyna Bednarczyk Polska/KS Pieniny
U-18: 1. Rosa Graf Austria 128,00 (0), 2. Dominika Danek Polska/KS Start 129,24 (0), 3. Zuzanna Cecurska ASZ AWF Kraków 131,02 (0).

C-1 – mężczyźni
U-14: 1. Krzysztof Książek KKK Kraków 145,64 (0), 2. Robin Strob Niemcy 149,69 (0), 3. Marcel Leśniak KS Start 170,54 (4).
U-16 – mężczyźni: 1. Wojeciech Fabiański 119,40 (2), 2. Marcin Kościukiewicz KKK 152,34 (6), 3. Matej Stefanic Chorwacja 179,95 (8).
U-18 – mężczyźni: 1. Szymon Nowobilski Polska/KS Start 99,79 (0), 2. Rozenstals Adams Wielka Brytania 106,39 (2), 3. Maciej Bartos Polska/LKK Drzwica 109,78 (4).
C-1 – kobiety
U-16: 1. Katarzyna Liber Polska/KS Start 133,67 (0).
U-18: 1. Alicja Bulera Polska/AZS AWF 148,08 (8)
C-2 MIX: 1. Martyna Bednarczyk/Konrad Szymanek Polska/KS Pieniny 200,59 (52).
Na zdjęciu: Dominika Brzeska

JULAPO
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]