Sokoły poleciały wysoko

Kibice, mimo niesprzyjającej pogody przyszli licznie dopingować derbowy mecz i nie mogli narzekać na nudę. Sokoły wygrały i to wysoko 4:1!

Sokół Stary Sącz – Helena Nowy Sącz 4:1 (1:1)
0:1 Tumidaj, 1:1 Tokarczyk, 2:1 Tokarczyk, 3:1 Kozłowski, 4:1 Kozłowski.
Sokół: Chlipała: Kruczek, Matiaszek, Świtecki, Bednarczyk, Rusin, Stępka, Wojtas, Tokarczyk, Wójcik, Wójcik, Kozłowski.
Helena: F. Kiełbasa: A. Kiełbasa, Maciaszek, Zaczyk, Pieńko, Tumidaj, Jasiński, Cięciwa, Marmol, Gryzło, Bocheński.
Po pierwszej połowie trudno było powiedzieć, że Sokoły polecą aż tak wysoko. Rywale zza miedzy grali szybko i dobrze się bronili. Napastnicy Sokoła mieli problemy z oddaniem celnego strzału. Piłkarze Heleny starali się grać z kontry i wreszcie sztuka się udała. Podanie przed pole karne gospodarzy otrzymał Tumidaj, który lobem nad bramkarzem Sokoła zdobył gola. Gospodarze ruszyli do odrabiania strat, ale niewiele z tego wynikało, bo ich ataki kończyły się na 20-30 metrów od bramki rywali. Tuż przed przerwą przed polem karnym sfaulowany został zawodnik Sokoła. Rzut wolny wykonał Tokarczyk. Bardzo mocno uderzył piłkę, które przeleciała przez mur myląc bramkarza Heleny wpadając do siatki.
Po przerwie Sokoły ani myślały zwalniać tempa. Kolejny raz z bardzo dobrej – skutecznej strony pokazał się Kozłowski zdobywając dwa gole, do których dołożył się drugi raz Tokarczyk. Sokół wygrał zdecydowanie dopisując sobie komplet punktów.