Pociągi retro w Nowym Sączu. Jedyna okazja przejażdżki 70-letnimi lokomotywami

Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei (NSMK) organizuje akcję Jesień z pociągami retro. To wydarzenie to okazja do przeżycia podróży starymi i zabytkowymi lokomotywami. Pociągi – antyki jeździć będą po Małopolsce od 26 września do 5 grudnia. Będzie to łącznie 10 przejazdów wielokilometrowych tras.

wsb3

Akcja organizowana jest w ramach projektu Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej a kierowana jest do każdego chętnego obejrzeć i przejechać się zabytkowymi pociągami Ty2-911 z 1943 roku lub Ty42-107 z 1946 roku. Razem z lokomotywami, w podróże zabierane będą także składy historycznych wagonów z lat 30. XX wieku. Te zabytkowe składy przejadą m. in. przez Tarnów, Tuchów, Żabno, Biecz, Gorlice, Muszynę, Nowy Sącz.

Kursy będą przebiegały także historycznymi fragmentami Galicyjskiej Kolei Transwersalnej, czyli zbudowanym w latach 1882 – 1884 ciągu komunikacyjnego na trasie Zwardoń – Żywiec – Sucha Beskidzka – Chabówka – Nowy Sącz – Stróże – Nowy Zagórz – Stryj (ob. Ukraina) – Stanisławów – Husiatyń o całkowitej długości aż 577 km.

Dla chętnych, poza samymi pociągami atrakcjami będą pikniki promocyjne, udziały przewodników turystycznych, możliwość zwiedzania licznych atrakcji w okolicach przejazdów czy choćby przejażdżka szlakami kolejowymi na pograniczu Polski i Słowacji w górskiej scenerii. Pierwsza przejażdżka odbędzie się 26 września na trasie Nowy Sącz - Piwniczna Zdrój – Muszyna.

Bilety zakupić można za pośrednictwem strony: www.kolejegalicyjskie.pl

fot. z archiwum dts24

GLINIK

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.