Sądeczanie tańczą i śpiewają już pół wieku i pięć lat [ZDJĘCIA, FILM]

Już od 55 lat zespół regionalny Sądeczanie krzewi i promuje tradycje Ziemi Sądeckiej. Z okazji jubileuszu w Nowosądeckim Ośrodku Kultury odbył się jubileuszowy koncert, który zgromadził byłych i obecnych członków zespołu, a na widowni - gości, którzy wspólnie z Sądeczanami świętowali piękną rocznicę. 

Renault2

Zespół regionalny Sądeczanie prezentuje folklor Lachów Sądeckich ocalając od zapomnienia dawne obyczaje i obrazki z życia codziennego. Sięga również do bogactwa innych grup etnograficznych i prezentuje wybrane polskie tańce narodowe.

Jest członkiem Polskiej Sekcji CIOFF i posiada nadany przez tę organizację certyfikat do reprezentowania Polski na festiwalach zagranicznych.

Za zasługi w upowszechnianiu kultury polskiej Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaczył zespół Brązowym Medalem GLORIA ARTIS. Zespół otrzymał również Tarczę Herbową Prezydenta Miasta Nowego Sącza.

WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.