Sądeczanie skarżą się na godziny odwiedzin w szpitalu. Jest szansa na zmiany?

Sądeczanie skarżą się na godziny odwiedzin w szpitalu. Jest szansa na zmiany?

szpital w Nowym Sączu, godziny odwiedzin

Od kwietnia w nowosądeckim szpitalu im. Jędrzeja Śniadeckiego można odwiedzać pacjentów. Są jednak ograniczone godziny wizyt, na co skarżą się sądeczanie. – Nie wiem kto określał te godziny odwiedzin, ale raczej chyba za dużo nad tym nie myślał. Kiedy wróci normalność? – pyta jeden z naszych Czytelników w liście przysłanym do redakcji.

Przez dwa lata pandemii w szpitalach był całkowity zakaz odwiedzin chorych. Bliscy mogli wejść do pacjenta tylko w wyjątkowych sytuacjach, czyli na przykład wtedy, gdy jego stan się pogarszał i istniało ryzyko śmierci. W związku z ustabilizowaniem się sytuacji covidowej w naszym kraju, w szpitalach przywrócono możliwość odwiedzin. Jednak nie ma takiej swobody jak przed pandemią. Wówczas można było przychodzić do bliskich przez cały dzień.

Szpital w Nowym Sączu w kwietniu zezwolił na odwiedziny pomiędzy godziną 13.30 a 17.00. Dodatkowo, u pacjenta może przebywać wyłącznie jedna osoba, a łącznie w sali chorych – 2 osoby równocześnie. Nie wolno także zapominać o noszeniu maseczek w trakcie odwiedzin.

– Zazwyczaj ludzie pracują do godziny 16, 17. Odwiedziny są od 13.30 do 17.00, więc nie mogę żony odwiedzić ani przed pracą, ani po pracy żeby przynieść jej potrzebne rzeczy i przede wszystkim posiedzieć z nią chociaż chwilę i pomóc w normalnych czynnościach. Jeśli ktoś mieszka w Nowym Sączu, to ma szansę dojechać do szpitala, nawet jeśli kończy pracę o godzinie 16, a jeśli w innych miejscowościach – musi wziąć urlop żeby zobaczyć bliskich. Tak się nie da, szczególnie, gdy pacjent w perspektywie ma kilka tygodniu lub nawet miesięcy leżenia. Chyba dwa lata traumatyzowania pacjentów wystarczą – napisał w liście Czytelnik.

Podobnych wiadomości otrzymaliśmy kilka. Wszystkie połączone wspólnym mianownikiem – godziny odwiedzin są nieprzemyślane. Od 16 maja stan epidemii zostanie zastąpiony stanem zagrożenia epidemicznego, więc jest kolejny pretekst do ,,poluzowania” restrykcji związanych z odwiedzinami – o to proszą sądeczanie.

– Dyrekcja spotka się ze wszystkimi kierującymi oddziałami i oni muszą się wypowiedzieć na temat wydłużenia czasu odwiedzin. W przyszłym tygodniu będą podejmowane decyzje w tej sprawie – zapewniła w rozmowie z naszą redakcją rzeczniczka szpitala Agnieszka Zelek-Rachtan.

Czytaj także: Praca szuka ludzi! Do obsadzenia 12 mundurowych wakatów dla funkcjonariuszemy Służby Celno-Skarbowej

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Finał Szansy na sukces tuż, tuż. Co jeszcze przed Ewą na parę godzin przed jej wystąpieniem ?

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.