Bibliotekarki z powiatu nowosądeckiego nagrodzone

Bibliotekarki z powiatu nowosądeckiego nagrodzone

bibliotekarze powiat nowosądecki

Pracownicy bibliotek z powiatu nowosądeckiego świętowali Dzień Bibliotekarza, który w Polsce obchodzony jest 8 maja. Starosta jak co roku przyznał z tej okazji nagrody finansowe osobom, które wyróżniały się w swojej bibliotekarskiej pracy.

Podczas spotkania, które odbyło się wczoraj w filii biblioteki w Przysietnicy, starosta Marek Kwiatkowski podziękował oraz złożył życzenia pracownikom Powiatowej i Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Starym Sączu oraz bibliotek z terenu powiatu.

– Dzięki wam, mieszkańcy Sądecczyzny mogą od najmłodszych lat korzystać z bogatego księgozbioru, rozwijać swoje pasje i brać udział w wielu projektach realizowanych przez Powiatową i Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną im. Wiktora Bazielicha w Starym Sączu. Dziękuję za dbałość o czytelników i tworzenie wspaniałej atmosfery w bibliotekach i czytelniach! – mówił starosta Kwiatkowski.

W tym roku nagrodami finansowymi uhonorowane zostały cztery pracownice bibliotek z powiatu nowosądeckiego: Jadwiga Kocemba z Gminnej Biblioteki Publicznej w Kamionce Wielkiej, Maria Świerad z filii w Wojnarowej Gminnej Biblioteki Publicznej w Korzennej, Magdalena Szczecina z Gminnej Biblioteki Publicznej w Nawojowej oraz Katarzyna Kosakowska z Gminnej Biblioteki Publicznej w Chełmcu.

Wczorajsze wydarzenie uświetnił wykład dr Wandy Matras-Mastalerz – nauczycielki akademickiej i adiunkta w Katedrze Kultury Informacyjnej UP w Krakowie, a także występ pianistek z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Starym Sączu: Malwiny Chochorowskiej, Mai Szczęsnej i Magdaleny Biel.

We wczorajszym spotkaniu wzięli udział między innymi przedstawiciele powiatu, władz miasta i gminy Stary Sącz oraz sądeckich bibliotek.

Fot. Maria Olszowska – Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Czytaj też: Znów nadciągają burze z gradem. Jest ostrzeżenie

Share on twitter
Share on facebook