żołnierz

Sądeczanie, rocznik 2001: do wojska marsz!

Od 3 lutego do 30 kwietnia 2020 r. potrwa tegoroczna kwalifikacja wojskowa - przede wszystkim dla rocznika 2001, a także dla wcześniej urodzonych, którzy jeszcze nie posiadają kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej, lub zostali uznani za czasowo niezdolnych do służby.

wsb3

- Na terenie województwa małopolskiego działać będzie Wojewódzka Komisja Lekarska i 23 powiatowe komisje lekarskie. W każdym powiecie, oraz w miastach Nowy Sącz i Tarnów będzie po jednej komisji lekarskiej, natomiast na terenie miasta Krakowa będą dwie komisje lekarskie - informuje Tomasz Papież z oddziału ds. Mediów i Komunikacji Społecznej Biura Wojewody Małopolskiego. - Obowiązkowi stawienia się do kwalifikacji wojskowej w 2020 r. podlegać będzie 17 824 mężczyzn z rocznika 2001 oraz 2 930 mężczyzn z roczników starszych.

Przed komisją staną panowie urodzeni w 2001 roku, panowie z roczników 1996-2000, którzy nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej oraz z roczników 1999-2000, którzy zostali uznani za czasowo niezdolbnych do służby ze względu na stan zdrowia.  Komisja wezwie też kobiety urodzone w latach 1996-2001, posiadające kwalifikacje przydatne do czynnej służby wojskowej lub pobierające naukę w celu uzyskania tych kwalifikacji. Chodzi o panie, które w roku szkolnym lub akademickim 2019/2020 kończą naukę w szkołach lub uczelniach medycznych i weterynaryjnych oraz na kierunkach psychologicznych.

Każda osoba, której dotyczy tegoroczna kwalifikacja otrzyma od wójta, burmistrza lub prezydenta miasta imienne wezwanie z dokładnym terminem i miejscem stawienia.

Osoby, które po raz pierwszy zostaną wezwane powinny zabrać ze sobą dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość, dokumentację medyczną, aktualną fotografię o wymiarach 35 mm x 40 mm, dokumenty potwierdzające wykształcenie lub posiadane kwalifikacje zawodowe albo zaświadczenie ze szkoły o kontynuowaniu nauki.

Szczegóły TUTAJ.

zdjęcie ilustracyjne: pixabay

TK Maxx otworzy sklep w Nowym Sączu

TUKAN

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.