Sądeckie smaki i dźwięki na patriotycznym pikniku w Krakowie

Sądeckie smaki i dźwięki na patriotycznym pikniku w Krakowie

Tak smakuje małopolska Biało-Czerwona

Biało-czerwone barwy, regionalne potrawy, ludowe tańce i przyśpiewki – tak wyglądał wczoraj (2 maja) Mały Rynek w Krakowie. Na pikniku pod hasłem „Tak smakuje małopolska Biało-Czerwona. Przyjdź po flagę”, organizowanym przez wojewodę Łukasza Kmitę nie zabrakło także sądeckich akcentów.

Z okazji Dnia Flagi przygotowano sporo atrakcji. Podczas wydarzenia można było spróbować regionalnych potraw przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich z całego województwa, kupić wyroby i rękodzieło, czy obejrzeć występy artystyczne. Na chętnych czekały warsztaty z wykonywania flagi, a także malowanie twarzy. Ponadto do rozdania przeznaczono 2 tysiące flag państwowych.

Na scenie swoje umiejętności zaprezentowała między innymi kapela Janczowioki z gminy Korzenna, a także Reprezentacyjna Orkiestra Dęta Gminy Gołcza, kapela góralska dziewczęca „Spod Gorca” z Ochotnicy Dolnej, Jurajska Kapela Folklorystyczna oraz Mateusz Mijal i Małgorzata Łyczko.

Wśród stoisk przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich znalazły się też dwa reprezentujące nasz region: z gminy Łącko oraz z gminy Korzenna (Koło Gospodyń Wiejskich w Miłkowej). Ponadto z reprezentantami Korzennej do Krakowa pojechał wójt Leszek Skowron z kapelą samorządową.

fot. Urząd Wojewódzki w Krakowie, Urząd Gminy Korzenna

Czytaj też: Nowy Sącz. Kolejne zmiany w ruchu przez drogowe remonty

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Finał Szansy na sukces tuż, tuż. Co jeszcze przed Ewą na parę godzin przed jej wystąpieniem ?

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.