Sądeckie dzieci będą mądrze kupować

Sądeckie dzieci będą mądrze kupować

Sądeckie dzieciaki są świadome swoich praw konsumenckich. Przekonał się o tym Krzysztof Niewiara, prawnik i członek zarządu Sądeckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, kiedy w sali WSB- NLU wypełnionej 40 dzieciakami i ich rodzicami starał się pokazać zgromadzonym jak być dobrze poinformowanym konsumentem.

To było bardzo wymagające audytorium – mówi Krzysztof Niewiara. – Na moje pytania zgłaszał się las rąk do odpowiedzi, a zdziwieni rodzice, pytali swoje pociechy, skąd one to wszystko wiedzą.

Młodzi słuchacze mieli okazję dowiedzieć się jak min. bezpiecznie dokonywać zakupów, także w Internecie, kiedy można zwrócić zakupioną rzecz, co to są promocje, czy jaka jest różnica między gwarancją a rękojmią.

Godzina minęła nie wiadomo kiedy. Na koniec zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie. A przy wyjściu jeden z dzieciaków powiedział do mamy: „ale fajnie było”  – cieszy się prelegent.

Spotkanie z sądeckimi dzieciakami to efekt współpracy pomiędzy Sądeckim Uniwersytetem III Wieku, a Uniwersytetem Dziecięcym  I Wieku WSB- NLU. Sądecki UTW współpracuje z Uniwersytetem Dziecięcym od ubiegłego roku. Odbyło się już kilka wspólnych zajęć m.in. o historii Nowego Sącza, a także wspólne warsztaty rękodzieła artystycznego.

Dziecięcy Uniwersytet I wieku WSB-NLU jest rozszerzeniem projektu Sądecka Akademia Dziecięca (SAD) realizowanego przez Fundację Młodzież-Edukacja-Przyszłość i Wyższą Szkołę Biznesu – National-Louis University w Nowym Sączu we współpracy z lokalnymi instytucjami i organizacjami, pozarządowymi.

fot. organizatorzy

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Pieszo, na rowerach i pociągiem. Zobacz miejsce, które warto odwiedzić.

Play Video about Małopolski Festiwal Smaku w Gorlicach

Festiwal smaku w Gorlicch – piękna wizytówka Małopolski. Zobacz jak przebiegała tegoroczna edycja

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.