Sądecki kolarz przystępuje do światowej rywalizacji. Wojtek Szczepanik rusza na Mallorce

Sądecki kolarz przystępuje do światowej rywalizacji. Wojtek Szczepanik rusza na Mallorce

Wojciech szczepanik, kolarstwo, mistrz świata, kolarz,

Wojtek Szczepanik przystępuje do kolarskiej rywalizacji na światowym poziomie. Już w najbliższą sobotę czeka go wyścig na Mallorce. Sądecki sportowiec jest aktualnym Mistrzem Świata „Gran Fondo”. Tytuł wywalczył w zeszłym roku w Glasgow, o czym informowaliśmy – TUTAJ.

Mallorca 312 to dla Szczepanika pierwszy akcent tego sezonu. Nazwa wyścigu ma swoje źródło z pierwotnej trasy, która liczy 312 km i wiedzie po obwodzie wyspy. Zawodnicy mają możliwość przystąpienia do rywalizacji na trzech różnych dystansach (167 km, 213 km i 312 km). W minionym roku Wojtek Szczepanik zajął 2. lokatę na najkrótszym z powyższych dystansów.

Hiszpańskie ściganie nie będzie należeć do łatwych. Malownicza trasa ma przewyższenia sięgające do 4 tysięcy metrów łącznie. Swój start zapowiedziało około 8 tysięcy zawodników. Dla kolarza z ziemi sądeckiej będzie to duże wyzwanie i mocne przetarcie przed Mistrzostwami Polski.

Wojciech Szczepanik – kolarz szosowy, Mistrz Świata w kolarstwie (UCI „Gran Fondo” Glasgow
2023). Były narciarz alpejski i freeridowy, który odniósł duże sukcesy w latach 2006-2017. Zdobył wiele medali na Mistrzostwach Polski i arenie międzynarodowej, które zapewniły mu rozpoznawalność w świecie narciarstwa. Były trener narciarzy alpejskich, pracujący z kadrą Pucharu Europy i Pucharu Świata. Prowadził także Olimpijczyków z Pekinu 2022. Po zakończeniu kariery narciarskiej postanowił podjąć nowe wyzwanie i przenieść swoje umiejętności na inna dziedzinę sportu – kolarstwo. Szybko stał się ewenementem ze względu na dynamiczną transformację z narciarza na kolarza.

Czytaj także: Nowy Sącz. Maks Orzeł przywitany jak król. Jest najlepszym zawodnikiem Europy [ZDJĘCIA]

Fot. arch. WS

Reklama