Zrobił to! Wojciech Szczepanik z Rytra Mistrzem Świata w kolarstwie [ZDJĘCIA]

Wojtek Szczepanik, Rytro, Mistrz Świata, kolarstwo, Glasgow, złoty medal, DTS24

Mieszkaniec Rytra – Wojciech Szczepanik został Mistrzem Świata Gran Fondo w kolarstwie. Wyścig odbył się na trasach w szkockim Perth. Kolarze mieli do pokonania trasę o długości 160,3 km.

O złotym medalu decydował piorunujący finish z udziałem kilku zawodników. Wojciech Szczepanik okazał się najlepszy, wyprzedzając Belga Fabio Porco oraz Austriaka Stefana Kirchmaira. Polak pokonał trasę wyścigu w czasie 3:59:11. O losach rywalizacji decydował długi sprint. Wojciech Szczepanik, prywatnie syn Danuty i Macieja Szczepaników (Sport Szok Rytro) rozpoczął atak na kilometr przed metą. W przeciwieństwie do Belgów, Brytyjczyków czy Holendrów nie miał wsparcia zespołu. Był zdany na samego siebie, dlatego tym większą wagę ma jego sukces.

W szkockim Glasgow (ale też pobliskich trasach) trwają Mistrzostwa Świata w kolarstwie. Już w najbliższy czwartek o wysoką lokatę powalczy pochodząca z Żegiestowa Agnieszka Skalniak-Sójka.

Wojciech Szczepanik urodził się 5 kwietnia 1988 roku. Od dziecka był mocno związany ze sportem. Grał w młodzieżowych, piłkarskich drużynach Popradu Rytro. Ciekawostką jest fakt, że do 2016 roku był narciarzem alpejskim (w 2010 roku zdobył tytuł wicemistrza Polski w slalomie gigancie). Potem podjął decyzję o przejściu w świat kolarstwa. W Mistrzostwach Świata, które odbywają się w Glasgow startował w kat. 35-39. Teraz przed zawodnikiem zasłużony odpoczynek w rodzinnym domu w Rytrze.

Fot: Wojtek Szczepanik / wyniki – tissottiming / mapa – naSzosie