Nowy Sącz. Tancerze z całej Polski dali popis swych umiejętności [filmy, zdjęcia]

Nowy Sącz. Tancerze z całej Polski dali popis swych umiejętności [filmy, zdjęcia]

28. Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Dyrektora Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu

W niedzielę (21 kwietnia) w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Nadbrzeżnej w Nowym Sączu można było przenieść się do innego świata. Był to świat pełen emocji, pasji i dźwięków muzyki. Nie brakowało widowiskowych strojów, piór, cekinów i barw, a przede wszystkim ich – tancerzy i tancerek, którzy wirowali na parkiecie, prezentując swoje umiejętności i walcząc o zwycięstwo. 28. Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Dyrektora Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu już za nami.

Uczestnikami turnieju byli tancerze reprezentujący kluby zrzeszone w Polskim Towarzystwie Tanecznym. Rywalizacja podzielona była na trzy bloki programowe. Otwierali ją najmłodsi uczestnicy, a „wisienką na torcie” byli starsi, doświadczeni tancerze. Najważniejszą nagrodą był Puchar Dyrektora MCK SOKÓŁ. Otrzymała go para, która wykazała się największą wszechstronnością podczas kombinacji dziesięciu tańców latynoamerykańskich i standardowych.

W przerwach od sportowej rywalizacji można było też podziwiać pokazy taneczne w wykonaniu Cezarego Szymańskiego i Julii Domaradzkiej – finalistów Mistrzostw Świata WDC par dorosłych, II-Vice Mistrzów Polski par dorosłych i Akademickich Mistrzów Polski, a także Mikołaja Nowoświata i Magdaleny Samek – zwycięzców wielu turniejów rangi mistrzowskiej i finalistów Grand Prix Polski.

Turniej był także okazją do świętowania, ponieważ w tym roku Klub Tańca Towarzyskiego AXIS działający w MCK Sokół w Nowym Sączu obchodzi 40-lecie istnienia,

Poniżej kilka nagrań z turnieju, a pod nimi obszerna galeria zdjęć autorstwa Adriana Marasia. Zachęcamy do obejrzenia kadrów z tego niezwykłego tanecznego widowiska.

fot./film Adrian Maraś

Czytaj też: Policjanci z Sądecczyzny sadzą drzewa. Pierwsze pojawiło się przy komendzie

Reklama