Sądecka Mapa Rowerowa III: trasa dla lubiących wyzwania (15)

Sądecka Mapa Rowerowa III: trasa dla lubiących wyzwania (15)

Kąclowa (stary kościół) – Grybów. Trasa prowadzi drogą wojewódzką nr 981. 

Zaczynamy w miejscowości Kąclowa przy starym kościółku pw. św. Wojciecha. Dlaczego tam? Bo postanowiliśmy szukać wszystkiego, co drewniane. Taka wycieczka rowerowa w poszukiwaniu drewnianych lub starych obiektów. A wracając do samej świątyni, to trzeba wiedzieć, że była ona budowana w latach 1926-29 i obecnie znajduje się na szlaku architektury drewnianej Województwa Małopolskiego.

Jedziemy dalej, kierując się cały czas w stronę Grybowa, mijamy estakadę na Kąclowej, która unosi się nad dwoma osuwiskami i jedziemy dalej. Mijamy szkołę, drugi kościół i jedziemy dalej prosto. Dojeżdżamy do twierdzy nazwanej ,,Stara Baśń” i się zatrzymujemy.  Dlaczego? W odpowiedzi wstawiam link do filmu, a pod nim dalsza część mojej trasy.

Wracamy tą samą trasą, czyli Grybów, Kąclowa, jednak około 400 metrów za estakadą skręcamy w prawo w betonową drogę (osiedle Durlakówka). Prowadzi ona pod sporą górkę, jedziemy ponad kilometr prosto, później przez las i znajdziemy się na polanie tuż pod górą Garb, lub jeśli podjedziemy wyżej – nad nią. Widok rozpościera się na górę Chełm, na całą Kąclową, Grybów, a nawet widać Trzy Korony w Pieninach. Można tam wypocząć, pooddychać świeżym powietrzem i nacieszyć oko. Wracamy tą samą drogą, którą przyjechaliśmy.

Patrycja Totoś

PROJEKT ZREALIZOWANY PRZY WSPARCIU FINANSOWYM WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO

 

Partnerem Sądeckiej Mapy Rowerowej jest:

 

Share on twitter
Share on facebook