Sądecczyzna pożegna Jakuba Bocheńskiego. Na pogrzebie zamiast kwiatów – datki na cel dobroczynny

Sądecczyzna pożegna Jakuba Bocheńskiego. Na pogrzebie zamiast kwiatów – datki na cel dobroczynny

Jakub Bocheński

Ostatnie pożegnanie Jakuba Bocheńskiego odbędzie się 20 października o godzinie 13:00 w kaplicy na Cmentarzu Komunalnym przy ul. Śniadeckich w Nowym Sączu. Pogrzeb będzie miał charakter świecki. Wcześniej o godzinie 11:00, w kościele św. Ducha zostanie odprawiona msza święta w intencji 29-latka, którą zamówili bliscy. Nie jest to msza pogrzebowa.

Jak już informowaliśmy, Jakub zaginął 22 września. Jego ciało zostało odnalezione 13 października w pustostanie na prywatnej posesji przy ul. Portowej. Tydzień wcześniej w pobliżu znaleziono także samochód sądeczanina. Jakub Bocheński był działaczem społecznym, aktywistą i politykiem Lewicy, a ściślej rzecz ujmując – liderem Lewicy na Sądecczyźnie, czego świadectwem jest wynik, który uzyskał podczas wyborów parlamentarnych.

Jakub przez lata angażował się w działalność charytatywną. Podczas pandemii koronawirusa, kiedy wiele osób zostało objętych kwarantanną i izolacją, zainicjował ,,Sądecką Pomoc Sąsiedzką”. Polegała ona na pomocy seniorom i osobom chorym w robieniu zakupów, wyprowadzaniu psów i w innych czynnościach dnia codziennego. Współorganizował także Dni Dawcy Szpiku Fundacji DKMS, coroczne finały WOŚP, zbiórki dla Ukrainy, wyplatanie siatek dla armii ukraińskiej i wiele innych oddolnych inicjatyw. Sam także był dawcą DKMS.

Rodzina, znając Jakuba najlepiej i mając świadomość, że pomaganie było dla niego priorytetem, apeluje, aby na pogrzeb nie przynosić kwiatów, a zamiast tego ofiarować datek na rzecz DKMS. Zbiórka będzie prowadzona podczas ostatniego pożegnania.

Jakub Bocheński, pogrzeb

Czytaj także: Krakowska prokuratura podaje wstępne ustalenia dotyczące śmierci Jakuba Bocheńskiego

Fot. Facebook/
Jakub Bocheński 
Share on twitter
Share on facebook

Otwarcie punktu informacyjnego Krakowskiego Parku Technologicznego w Nowym Sączu

WAŻNE !

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama