Patryk walczy o życie. Sądeccy policjanci apelują o pomoc dla syna kolegi

Patryk walczy o życie. Sądeccy policjanci apelują o pomoc dla syna kolegi

Pomoc dla Patryka

Patryk jest synem policjanta z piotrkowskiej jednostki. Od 2016 roku zmaga się z nowotworem złośliwym, który zaatakował czwarty raz. Niestety możliwości leczenia w Polsce zostały wyczerpane, a jedyną szansą na powrót do zdrowia jest kosztowne leczenie w Barcelonie.

Patryk to 16 – letni chłopak, który pragnie żyć jak każdy nastolatek. Jest synem funkcjonariusza z Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim. Od września zaczął naukę w szkole średniej. Był to początek nowego etapu w życiu, który pozwolił chłopcu na powrót do normalności oraz kontaktów z rówieśnikami. Niestety, na wizycie kontrolnej rodzice Patryka po raz kolejny usłyszeli, że syn ma nawrót choroby, a możliwości leczenia w Polsce zostały wyczerpane.

Szansę na powrót do zdrowia dają lekarze z kliniki neuroblastomy w Barcelonie, jednak koszt operacji oraz dalszego leczenia jest ogromny. W związku z tym rodzice uruchomili zbiórkę na portalu siępomaga.pl, gdzie można przekazywać fundusze, które trafią na leczenie Patryka.

Chłopak choruje od sześciu lat. Przeszedł już chemioterapię, operację wycięcia guza, autoprzeszczep, radioterapię i immunoterapię. W lipcu 2017 roku leczenie zostało zakończone sukcesem. Niestety, po roku okazało się, że jest nawrót choroby. Patryk przeszedł kolejną operację i roczną chemioterapię. Stan zdrowia Patryka się poprawił, ale niestety tylko na kilka miesięcy. W lipcu 2020 roku nowotwór znów zaatakował. Po stabilizacji pojawiły się przerzuty a przed dzielnym wojownikiem kolejna walka o zdrowie.

Szansą na wyleczenie, jest bardzo kosztowna terapia w klinice w Barcelonie.

Możesz pomóc i Ty. Szczegóły  –>TUTAJ

(DSZ)

Źródło/fot: KMP Nowy Sącz

Share on twitter
Share on facebook

Otwarcie punktu informacyjnego Krakowskiego Parku Technologicznego w Nowym Sączu

WAŻNE !

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama